Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Zehirli bademcik nasıl tedavi edilir?

Zehirli bademcik hastalıklarında hastalığın derecesine göre tanı konulduktan sonra hastalık tam anlamıyla teşhis edildikten sonra gerekli tedavi yöntemleri incelenir, hasta için en uygun olan tedavi yöntemi kullanılır. Anjin (zehirli bademcik) tedavilerinde her zaman için ilk tedavi yöntemi antibiyotikler olacaktır. Antibiyotik kullanımıyla ilgili hasta bilgilendirilir, gerekli reçete ve ilaçlar yazılarak ilk tedavi sürecine başlanmış olur. Uygun antibiyotik seçilmeli ve süreç doğru olarak seçilmelidir. Antibiyotiğin yanında gargara ve boğaz rahatlatıcı spreyler önerilmektedir.

Zehirli Bademcik;

Boğaz ağrısı giderici spreyler de kullanılır. Bunların yanında bol bol sıvı tüketilmesi gerekmektedir. Hastalar, anjin hastalığında (zehirli bademcik) muhakkak istirahat etmeleri hastalığın iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Eksik yada kısa sürede tedavi edilen anjinler tekrarlayabiliyor ve kısa zamanda tekrar zehirli bademcik olarak bize kendisini göstermektedir. Bu yüzden tedavi seçilirken temkinli ve dikkatli davranılıp uygulanmalıdır.

Bademcikler anjin (zehirli bademcik) durumunda bademciklerimiz normalden daha hassas durumda oldukları için, aşırı sıcak ve aşırı soğuk içecekler tüketmemeliyiz. Katı besinler yerine daha çık sıvı besinler tüketilmelidir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Deniz dedi ki:

    Benim 5 yaşında bir oğlum var sürekli boğaz iltihabiyla mücadele ediyoruz 1 ay iyiyse diğer ay yine hastalık nuksediyo size sormak istediğim oğlum bu hastalığı geçirdikten sonra boğaz zehiri kalcasina iniyor ve geceleri ayak agrisiyla uyanıyor ne yapayım bilmiyorum lütfen değerli görüşlerinizi bekliyorum

Yorum Yaz