Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Yüz felci tedavi edilebilir mi?

Hiç kimsenin yaşamasını istemediğim, tabir-i caiz ise düşmanıma dahi böyle bir sorunun musallat olmasını istemediğim bir sorundur yüz felci. Zira yüz bir çok insan gibi, bana göre de en önemli vücut bölümlerinden birisidir. Görme, duyma, konuşma, mimikler her şey yüze bağlıdır. Eğer yüz felci gibi bir sorunla karşılaşırsak gündelik yaşam resmen felç olur. Rahatça hareket edemeyiz, istediğimiz gibi hayatımızı yönetemeyiz.

 

Yüz Felci Tedavi Edilir mi?

Yüz felci konusunda geliştirilmiş olan tedavi seçenekleri vardır. Fakat hiç bir zaman “tamam, kesin olarak yüz felcini tedavi edebiliriz” şeklinde bir geri dönüşü ne yazık ki doktorlardan alamazsınız. Ancak doğru bir tedavi süreci, gerek hastanın, gerekse de doktorun bilinçli bir şekilde hareket etmesi ile bu sorunda hasarları en aza indirme şansınız olabilir. Bu noktada seçilecek olan doktorların tecrübesi de oldukça önemlidir. Yüz felci konusunda deneyimli, alanında uzman bir doktor ile çalışmanız halinde hasarları gerçekten çok daha aza indirgeme şansınız olacaktır.

 

Tedavi Süreçleri ve Durumlar

Yüz felci tedavisinde çeşitli durumlar vardır. Kimi zaman yüzümüzde eksik bir nokta olması, kimi zaman neden yüz felci yaşandığını bilmemek, tedavi aşamasında da farklı aşamaları tercih etmeye neden olur. Eğer yüz felcinin nedeni belliyse, doktorlar da daha rahat hareket eder, buna göre tedavi süreci uygular. Fakat nedeni belirsiz bir yüz felci oluşmuşsa birde bunun nedenini bulmak gerekir ve doğal olarak farklı bir tedavi süreci uygulamak zorunda kalınır.

 

Hasarları En Aza İndirgemek

Yüz felci durumlarında olduğu gibi sorunu bırakmak, tüm yaşamda neredeyse hiç bir yapmamanıza neden olur. Fakat bu durumda yüz felci ile meydana gelen hasarları en aza indirgemek, sizlere büyük oranda yaşam için kolaylık sunar. Yani, bilinçsiz bir şekilde “bu sorunun tedavisi yok” deyip, asla durumu kabullenmemeniz gerekmektedir.

 

 

Sitemiz ziyaretçileri arasında bu şekilde sorun yaşamış olan ya da çevresinde yüz felci ile uğraşmak durumunda olanlar varsa hemen onları yoruma bekliyorum. Bu konu ucu çok açık olan bir konu… Doktor önerisiydi, süreç önerisiydi ne bulursak bilgi olarak kârdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz