Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Yürürken Kamburluk Hissetmek

Kambur olmak, yürürken ya da otururken kendimizi kambur hissetmek sanırım en kötü hislerden birisi. Hem dışarıdan kötü bir görüntünün oluşması, hem de bizi sürekli rahatsız eden bir his olması çok garip duygular yaşatır insana. Özellikle de benim geçen yıla kadar var olan yürüme esnasında yaşadığım kamburluk hissi gibi bir durumla karşı karşıya kalırsanız, emin olun sokağa çıkmaktan korkarsınız. Oraya taksiyle gideyim, buraya taksiyle gideyim derken yürümeyi unutursunuz resmen.

 

Yürürken Kamburluk Olması

Öncelikle bu sorunun kaynağında sizin yer aldığınızı bilin arkadaşım. Her ne kadar fiziksel olarak istem dışı gelişen durumlar neticesinde de yürüme esnasında bazı kamburluk durumları olsa da, en çok sorun sizin yaptığınız hatalar oluyor. Şahsen ben yürüyüş konusunda bilinçli olmadığım ve tamamen rastgele hareket ettiğim için, bir süre sonra kamburluk kaçınılmaz oldu. İlk zamanlar öyle dışarıdan görünen bir şey yoktu, ama nihayetinde yürürken kendimi çok fena kambur hissediyordum. Bunun nedeni ise otururken yanlış oturmam, kalkarken yanlış kalkmam gibi durumlardı. Siz siz olun, oturmanıza kalkmanıza dikkat edin; estetik olun azcık.

 

Yürürken Kamburluk Hissedenler Ne Yapmalı?

İşte, bu noktada size kendimin bizzat uyguladığı ve faydasını görerek bu histen kalıcı bir sorun olmadan kurtulmayı başardığı önerileri sunacağım. Eğer sizinde bu tarz önerileriniz varsa saklamayın, yorum yaparak hemen paylaşın. İlk aşamada omuzlara bir el atın. Omuzların gevşek bir yapıda olması, boynun ise üst kısma doğru yani yukarıya doğru esnemesi önemlidir. Bu esneme hareketleri ve yürüyüş esnasında kendinizi kasma durumlarının önlenmesi ile bu histen kurtulabilirsiniz. Örneğin kilo sorunu olan hafif öne eğik olmak, göbeği içe çekmek ister. Fakat bu sefer kamburluk hissi doğar. Bu nedenle göbeği rahat bırakın ve vücudu olduğu gibi kabul edip, dik durmaya gayret edin. Bu esneme hareketlerini de her gün bir kaç dakika yapın.

 

 

Kamburluk Hissinin, Oluşmasının Nedenleri?

Öncelikle bu hissin ilk aşamada sadece size öyle geldiğini ve dışarıdan hemen “bu adam kalbur” izlenimi vermediğinizi bilin. İlk süreçte direkt olarak bir kamburluk hemen meydana çıkmaz. Zaten bu sorunun en sinsi noktası da bu. Hemen bir sorun görülmüyor. Sürekli oturan, oturmasını doğru düzgün bilmeyen, benim gibi dik durmaktan aciz olan insanlar olursanız işte bu nedenlerden dolayı kambur hissetmeye başlar, dikkat etmezseniz bir süre sonra gerçekten kambur olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz