Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Vücutta Yanma Hissi Neden Olur?

Vücutta yanma hissi denen sıkıntı, genellikle orta ve ileri yaşlarda olan insanlarda görülür. Pek çok konuda hislenme yaratan bu yanma mekanizması, bireyin daha farklı şekillerde bu sorunu çözmesi için yol açar kişiye. Yanma hisleri genellikle ayaklarda ve bedenin diğer bölgelerinde gerçekleşir. Birbirinden farklı teknikler ile yapılan bu işlemler, çoğu zaman çözüm oluşturmaktadır.

 

Ayakta Yaşanan Yanma Hissi

Ayaklarda yaşanan yanma hissi, genellikle ileri yaşlardaki insanlarda oluşuyor. Pek çok yaş gurubundan oluşuyor aslında lakin, ortalama olarak %90 ve üzerindeki insan ileri yaşlarda şikayet ediyor bu durumdan. Hafif yahut şiddetli yanma biçimlerinde hissedilebilen bu ağrı, bitkisel yahut fiziksel olabiliyor. Ayaklarda yaşanan ağrıların nedenleri arasında;

  • Kumaşların kalitesiz olması ve çorapların aşırı eski olması
  • Sporcu ayakları gibi mantar hastalıkları. Uzun vadede mantar hastalığı,
  • Zehirli sarmaşık ve benzeri bitkilerin bizzat ayağa temas etmesi gibi maddeler yer alıyor.

 

Devamlı Sürüyor İse Bu His Ne Yapılmalı?

Devamlı süren bir his ise eğer bu, cilt ve deri hastalıkları ile ilgilenen uzman doktorlara ulaşmalısınız. Cildiye olarak da bilinen poliklinikler, bu konuda gayet etkili hizmetler sunuyor. Rahatsızlık uzun sürüyor ise, genellikle pamuklu yahut sentetik destekli çorapların ve ayakkabıların giyilmesi gerekiyor. Durumu kötü eden pek çok aktiviteyi bırakarak, daha sağlıklı bir uyku düzeni elde etmelisiniz. Bu sayede oldukça rahat bir şekilde bu sıkıntıdan kurtulmuş olacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz