Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Tıraş ve Sivilce Sorunu

Sivilcelerin bünyede nüksetmesi ve bunun daha düzenli bir şekilde yer edinmemesi, pek çok kişinin moralini bozduğu gibi çocukların da moralini bozar. Bunu yapan sivilceler, bizler için pek çok konuda sıkıntı yaratıyor. Örneğin çocuklar sırf bu yüzden okula gitmek istemiyor ve derslerinde de geri kalıyor. Bunu yapan bu sivilceleri önlemekten ziyade, çocuklarımız için daha etkili çözümler yaratacak erken uyarı sistemleri yaratabiliriz. Örneğin ne yaparlar ise daha az sivilce oluşur, ne yapmazlar ise sivilcelerin artışında hızlanma olur gibi pek çok ufak ama ayrıntılı bilgiler verebiliriz. Bu bilgiler bizler için büyük bir artı sağlar, bu da oluşacak olan sivilceler için büyük bir artıdır. Tıraş olmaktan tutun da banyoda yapılacak olan cilt bakımlarına kadar pek çok konuda çocukları bilinçlendirmekte fayda var. Çünkü sivilceler için genellikle bilinmeyen şeyler yapıldığı için geç kalınıyor ve bu sayede sıkıntılı durumlar çıkıyor ortaya. İnsanların bu tarz sorunlar ile baş başa kalmaması için, öncelikle birazdan vereceğim önerileri dikkate almalısınız. Bu önerileri şu şekilde sıralar isek, çocuklarımız için de faydalı olacaktır.

 

  • Ergenlik çağına giren çocukların tıraş olması konusundaki bilinçlendirme çok önemli
  • Tıraş kremi yerine tıraş jeli kullanmak her zaman için daha iyidir
  • Elektrikli tıraş makinesi yerine çift bıçaklı jiletleri kullanmak daha iyidir
  • Sakalların büyüdüğü yöne doğru tıraş olunmasını sağlamalısınız.
  • Sık sık tıraş olmasını sağlayın. Çünkü sakallar uzadıkça sivilceler için zemin hazırlayabilir.
  •  Banyo sonrası tıraş olmayı tercih ediniz. Çünkü banyonun nemi, cildi yumuşatacağı için rahat bir tıraş işlemi hakim olacaktır.

Bu gibi işlemler, çocuğunuzun rahat bir şekilde tıraş olmasını sağlayacağı gibi sık sık sivilce sorunu ile karşılaşmasını da engelleyecektir. Yani bir şekilde yapacağınız ayarlamalar ile, çocuğunuza bu tarz bilgileri aşılayabilirsiniz. Sivilceler için en etkili yöntem, başlamadan önünü kesmek olacaktır çünkü.

 

Tıraş Sonrası Bakım Da Önemlidir!

Tıraş sonrası yapılan bakım, çocuklarınız için büyük bir öneme sahip olacaktır. Yetişkinlerin yaptığı bakımlar gibi küçüklerin yaptığı bakımlar da büyük önem taşır. Küçüklerden kastımız, sakal ve bıyık tıraşı olan öğrencilerdir. Bu yüzden bunları yapar iken, genellikle dikkatli bir şekilde tıraş olmaları gerektiğini aşılamanızda fayda var. Çünkü kesikler de sivilce için bir çıkış noktası olabilir. Bu tarz sıkıntılar, ileride de kaşıntı problemleri yaratacaktır. Kaşınan cilt, tabaka olarak da incelecektir ve sıkıntı yaratmaya devam edecektir. Bu da kişilerin daha dikkatsiz bir şekilde kendine bakmasını sağlar ve yanlış bilinen doğrular yüzünden sivilceler çocuğunuzun korkulu rüyası olacaktır. Bu yüzden dikkatli bir şekilde yapılacak olan cilt bakımları, oldukça önemlidir. Hem rahat, hem de etkili bir sivilce çözümü için, daha fazla geç kalmayın ve çocuklarınızı bilinçlendirmeye başlayın. Bu sayede rahat bir şekilde sivilcelere çözüm üretmiş olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz