Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Tilki Üzümü Nedir ve Tilki Üzümü Faydaları!

Yoğun olarak tüketilen bu besinin diğer bir adı da böğürtlendir. Yol kenarlarında kendiliğinden yetişen ve ortalama 1 ile 2 metreye yakın boylara sahip olan bir üzüm salkımına benzeyen bu meyve, yabani bir bitkinin ürünüdür.

 

Tilki Üzümü Faydaları?

Ahududuya benzeyen bir yemişe sahip olan bu meyve, büyüme esnasında önce kırmızı renge sahip olur ve ardından siyah renge dönüşür. Yol kenarlarında kendiliğinden yetişen bu bitkiyi pek çok zaman insanlar toplayarak meyve niyetine tüketiyor. Lakin bu bitkinin çayları da oldukça etkili olmaktadır. Bünyesinde pek çok vitamini ve minerali barındıran böğürtlen meyvesi, c vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir.

 

Ne İşe Yarar?

İdrar söktürür ve  idrar yolu tıkanıkları için birebir bir çözümdür, erken teşhis ile. Ayak şişliklerine de oldukça etkili bir meyvedir. Ayrıca tansiyon hastası olan insanların da düzenli olarak kullanması, yüksek tansiyonu düşürdüğünü kanıtlar nitelikte sonuçlar sunuyor bizlere. Ağız, dil, diş eti ve bademciklerin iltihaplarını gideren bu meyve, kadınlarda sıklıkla görülen beyaz akıntıyı engeller. Mesane taşlarının düşmesine, tansiyon düşmesine, bedenin güçlenmesine, yanıkları dindirmesine, ağrıları geçirmesine ve benzeri şekillerde pek çok sıkıntıya ilaç olarak kullanılan bu ürün, adeta en etkili tedavi meyvelerinden birisidir. İyi bir antioksidandır ayrıca ve güçlü bir yapısı vardır kişi üzerinde. Etkileri arasında yer alan onlarca tedavi yöntemi, kişinin daha çok böğürtlen tüketmesine alt yapı hazırlamaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz