Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Televizyonu Yakından İzlemenin Zararları

Çocuklarınız veya kendiniz farkında olmadan televizyona yada bilgisayara çok yakından baktığınızı hissetmişsinizdir. Genellikle çocuklarımızı uyarmışızdır, televizyona çok yakın olduklarından dolayı gözlerinin bozulabileceği konusunda çocuklarımızı çok defa uyarmış olabiliriz. Uyarmalarımız yersiz değildir, aklınızda bulunsun çok yakından bilgisayar kullanan yada televizyon izleyen çocuklarınız yada tanıdıklarınız var ise uyarınız ve gözlerin ne kadar hassas organ olduğu konusunda tekrar uyarın.

 

Yakından Televizyon izlemek miyoba sebep olur mu?

Çok yakından televizyon izleyen çocukların miyop olacağından korkulur. Aksine yakından televizyon izleyen kişiler zaten miyop olduklarından dolayı, görebilmek için televizyonun içine kadar girip görmeye çalışırlar. Bu inanış böyle gelip gitmektedir. Yakından televizyon izlemek veya çok yakından kitap okumak, var olan miyobu büyütmez.

Televizyon İzleme Mesafesi Ne Kadar Olmalı

Günümüzdeki araştırmalar sonucu, televizyon izleme mesafesinin televizyon ekran çapı ölçümünün 2 -5 katı uzaklıktan seyredilmesi gerekiyor. Yani çapı 50 cm olan bir televizyon 1 metre ila 2,5 metre uzaklıktan izlenmesi gerekir.

Büyük ekranlı televizyonların yaygınlaşmasıyla herkes kullanmaya başladı fakat televizyon alışverişlerinde televizyonun koyulacağı odanın büyüklüğü ve küçüklüğü de göz önüne alınmalıdır. Küçük odalara büyük büyük televizyonlar yerleştirmek, sizi radyasyona boğacak ve gözlerinizde sorunlara neden olabilecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz