Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Televizyon İzlemenin Beyine Zararları!

Geçmişten beri, televizyon izlemenin zararları tartışılır durulur. Bunu tartışan insanlar, bunu canlı yayında anlatır ve yine kendilerini izlettirmiş olurlar. Aslında bakar iseniz, televizyonun sağlığa olan zararları oldukça fazla sayılabilir. Bu zararlar, hem genel anlamda zarar, hem de kalıtsal anlamda zarar teşkil etmektedir. Günümüzün önemli çalışmaları doğrultusunda yapılan düzenlemelere göre, televizyon zararlarını ancak ve ancak ayrıntılı bir inceleme yaparak su yüzüne çıkarabiliriz.

 

Televizyonun Zararlarına Bakar İken?

Televizyonun zararlarına bakar iken, günümüzde yaşanan toplumsal sıkıntıları inceleyebiliriz. İnsan, yalnızlığını gidermek için televizyon izlediğine göre bu tarz yayınlar yapılarak, insanların tv izlenmeye teşvik edilmesi sürekli yapılan bir şey olarak algılanıyor. Beyin hücrelerini öldürdüğü bilinen televizyon izlenimleri, günden güne artan yayınlar ve televizyon saatlerini düzenleyen hiperaktif yayın arayışları, televizyonu organize eden birkaç farklı etmen olarak çıkıyor karşımıza. Eski model tüplü televizyonlar, güncel halleri ile insanları kendilerine baktırmaya teşvik ediyor. Sürekli ilerleyen ve gelişen teknoloji pazarlarına göre, televizyonun olumlu yanları bilgi akışının sağlanması olarak bilinir. Lakin tüplü olarak sunulan televizyon modelleri, ses ve görüntüden başka bir şey değildir. Beyni uyuşturan bir yapıya sahip olan televizyon, düzenli olarak izlenildiği taktirde zamanla kişinin ruh halini yorucu bir kıvama getiriyor.

 

Bu Konuda Yapılan Araştırmalar

Bu konuda birbirinden farklı araştırmalar yapılabiliyor. Ekstra olarak yapılacak araştırmalara göre, televizyon izlemenin kişiye olan etkileri sıralanabilir. Lakin bilinmelidir ki, televizyon izlemenin zararları yalnızca beyin hücrelerini öldürmek ile sınırlı değildir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz