Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Tatula nedir?

Tatula bir bitkidir. Yani aslında bilmeniz gereken tek nokta budur. “Tatula nedir?” – Tatula bitkidir… Bu cevabın sonrasında bitkinin özelliklerini ve genel olarak faydalarını falan bilebilirsiniz. Bende genel olarak bunlardan bahsedeceğim sizlere. Faydaları var mıdır? Varsa nelerdir? Bitkinin özellikleri nelerdir? Olur da bir yerde görürseniz tanıyın. Hatta aranızda gören, bilen varsa yorum yaparak bilgilerini paylaşsın, öyle beyinde arşiv yapıp saklamasın. Neyse, ben anlatımıma geçeyim.

 

Tatula Nasıl Bir Bitkidir?

Boy olarak 1 metreye kadar uzayan bir yapısı vardır. Bu nedenle öyle ufak, sevimli bir bitki değildir. Üstelik üzerinde diken kaplı olması ve kapsüle benzeyen meyveler sunması da bu bitkiyi benim için daha itici bir hale getirmektedir. Ama çiçekleri güzeldir, ne yalan söyleyeyim böyle beyaz beyaz çiçekleri vardır, çok şık durur. Ama bunun dışında ki o kaktüs gibi meyveler, diken kaplı üst kısım falan tuttuğunuz anda size acı verecektir.

 

Peki, Bu Tatula Ne Gibi Faydalar Sunar?

En temel etkisi nefes darlığına yöneliktir. Öyle ki nefes darlığını gidermeye ve genel olarak astım sorununa karşı çok büyük faydalar sunabilir. Bu temel etkisinin yanı sıra spazm ve uyuşturucu çözücü bir etkisi de bulunur. Eğer aşırı ağrı ve terleme gibi durumlar var ise bu durumları azaltmak içinde gene pek sevimli olmayan tatula bitkisini kullanabilirler. Mideye de iyi gelen, özellikle midede meydana gelen ağrıları gidermeye destek olan bir yapısı olduğu bilinmektedir. Genel olarak bitkinin de, sunduğu o garip meyvelerinde çeşitli faydaları var diye söylenir.

 

 

Tatula Nasıl Tüketilir?

Bu konuda net ve kesin bir bilgi yok. Bu nedenle kafanıza göre bitkiyi alıp oranıza buranıza sürmeyin ya da yeyip, içmeyin. Sonra daha ciddi sorunlar yaşarsınız. Eğer bu bitkiden destek almak istiyorsanız aktarlara ve tabii öncesinde doktorlara danışarak hareket edin. Onlar size gerekli bilgileri verirler ve bu bilgiler ışığında bilinçli bir şekilde sizlerde kullanma şansına sahip olursunuz. Ama kafanıza göre bir yerlerden bulup asla kullanmayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Kamil dedi ki:

    Bilinçsiz kullanmak tehlikelidir uygun dozu ayarlayamazsanız sıkıntı oluşturur eğer kararında tüketilirse birçok faydası görülür astım koah gibi rahatsızlık verici hastalıklarda rahatlama sağlar daha rahat nefes alımı olur akciğer zarı iltihabı tedavisinde kısa sürede çok etkili fayda sağlar balgam ve sinüzit iltihabını söktürür ağrı kesici ve iltihap kurutucudur sarılık hastalığına iyi gelir bilinçli devam edildiğinde tedavi eder. Daha baya faydaları vardır yalnız dikkatli kullanmak gerekiyor kaş yaparken göz çıkarabilir.

Yorum Yaz