Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sürekli Burun Kuruluğu Yaşamak

Burun kuruluğu konusunda, ülkemizde farklı çalışmalar yapılıyor. Aslında bir nevi hastalık türü olarak kullanılabilecek olan bu sıkıntılar, bizler için daha da değişik yapılara sahip olabiliyor. Çünkü biliniyor ki, insanlar burunları ile nefes alır ve burun tabiri caiz ise bir beynin en önemli yakıt deposudur. Bunu etkili bir şekilde kullanmak ve nefes alışverişlerinizi bu aşamada oluşturmak, bu konuda etkili bir teknik olacaktır. Su üzerinde yahut yüzerken alınan nefes, aslında doğru bir nefes tekniğidir. Diyafram oldukça önemlidir ve bu alanda yapacağınız çalışmalar da bunu dikkatli bir şekilde sunmanızı sağlayacaktır. Kişisel olarak yapacağınız burun temizliği, burun kuruluğu konusunda bir nem olacaktır. Aşırı kuru ortamlar, yaz sıcağının en sıcak bölgelerindeki hallerine tanık olmak ve benzeri gibi bir hastalık kurbanı olmak da burun tıkanıklığı yahut kuruluğu konusunda sıkıntı yaratabilir. Burun kuruluğu kendi içinde de sıkıntı oluşturabiliyor mesela. Çünkü insanlar biliyor ki sağlıklı bir burun için, tamamen farklı düzenlemeler ön plana çıkar. Yani bir nevi sendrom olarak bunu nitelendiren tıp insanları da bulunuyor günümüzde ve kişiler bu tanımlara ulaşmak adına, sürekli kendi çalışmalarına önem veriyor. Bu yüzden sizlere önereceğim teknikler, naçizane de olsa burun kuruluğunuzu geçici olarak (doktora gidene kadar) geçirecektir ve bu aşamada yapacağınız + uygulayacağınız teknikleri ön plana çıkaracaktır. Bu da sizi bir nebze olsun rahatlatacak, rahat bir nefes alma işlevi sağlayacaktır.

 

Sürekli burun kuruluğu yaşayanlar için;

  • Naneli kremleri sıcak su ile karıştırıp, üzerinde buharını koklayabilirsiniz,
  • Artı olarak sürekli su tüketebilir, buhar banyolarına dahil olabilirsiniz,
  •  Günümüzde pek çok vikis, viks kremi olarak sunulan bu ilacı kullanabilir, nemlendirme konusunda başarılı adımlar atabilirsiniz.
  •  En olmadı bir kulak burun boğaz uzmanına danışarak, tıbbi desteklerin kalitesinde kendinize katkı sağlayabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar için, dikkatli olmalısınız. En azından doktorunuza danışmadan bu işe bulaşmamanız önerilir.

Sağlıklı bir yaşam stili aslında pek çok insanın vazgeçilmez desteklerini oluşturur. Bu konuda tamamen rahat ve tamamen estetik çalışmalar yapılan pek çok bilim günü, sizler için de huzurlu bir nefes alma işlevi sağlayacaktır. Tabii bunları takip etmek de kolay olmayacaktır çoğu zaman. İşte bu tarz sıkıntılar ile birlikte ele alacağınız çalışma stilleri, sizleri daha mutlu edecek ve sürekli burun kuruluğu yaşıyor iseniz bunu çözmenizde fayda sağlayacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz