Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sürekli Ayakta Çalışmanın Zararları!

Meslek gereği çoğu insan, sürekli ayakta çalışıyor. Misal pastane sahipleri ve işletmeciler, belirli olarak ayakta çalışma yapıyor. Ekstra olarak ayakta çalışmanın en çok görüldüğü yerler, genellikle sanayi sektöründe oluşmaktadır. Kaynak ustaları, montaj ustaları ve benzeri gibi iş insanlarının yapmış olduğu çalışmaların hemen hemen pek çoğu, ayakta çalışma ile ilgili oluşan hastalıklardır. Kişisel bir düzenleme ile ayakta çalışan insanlar için, sigorta kapsamları da değiştirilmiştir. Ayakta çalışan pek çok insan, farklı sigorta destekleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

 

Ne Tür Zararları Vardır?

İnsanların mesleği, ne tür ortamlarda çalıştığını bizlere sunmaktadır çoğu zaman. Bu yüzden hep ayakta çalışmanın zararlarına bakacak olur isek, pek çok liste yapabiliriz. Sürekli oturarak çalışmak ne denli zararlı ise, ayakta çalışmak da o derece zararlı çoğu zaman. İnsan vücudu, çoğunlukla hareket ederek çalışan bir yapıdır. Lakin her zaman hareket etmekten ziyade, dinlenmeli ve belirli aralıklar ile sağlık sıkıntılarını önleyici önlemler alınmalıdır. Boyun ağrısı, kol ağrısı ve sırt ağrısı gibi sıkıntılar, ayakta çalışanlarda da oluşuyor. Nedense bu sıkıntılar sadece oturarak çalışanlar arasında oluşuyor diye bilinmekte. Lakin ayakta uzun süreli olarak çalışan insanlar da bu sıkıntıdan müzdarip.

 

Saat Başı Dinlenin!

Ayakta yaptığınız iş her ne ise, en azından saat başı 5 dakika dinlenin ve oturun. Oturup dinlenme ardından birkaç dakikalık esneme egzersizi yapabilirsiniz. Bu sayede bedeniniz ve anatomik yapınız sabit bir stilde kalmamış olacaktır!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yikama isletme sahibi dedi ki:

    Surekli yogunluk oldugu taktirde belim ve basim agriyor bunun nedeni ne olabilir sizce ?simdiden tesk ederimm.

Yorum Yaz