Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sosyopati nedir?

Sosyopati, bir tür sosyal çekingenlik ve suça yatkınlıktır. Daha çok 15-22 yaş aralığında görülür. Toplumsal ve sosyal kurallara uyamama, toplu taşıma araçlarındaki kurallara uyamama yada sosyal çevre içerisinde gösterilen davranış bozukluklarının tümüne verilen isimdir. Yani kısacası, sosyopati hastalığı olan kişiler, toplum hayatının gerektirdiği kurallara ve kanunlara uyamamak, onlara başkaldırmak durumudur. Sosyopatiyi ortaya çıkaran durumlar, daha çok antisosyal kişilik bozukluklarıdır. Toplum kurallarını hiçe sayalar, başkalarının haklarına riayet etmezler.

Bu kişiler, başkalarının sorunlarını dinleyip onlara çözüm üretemezler, başkalarının yerine kendilerini koyamazlar, insanları dinlemeyi tercih etmezler, empati yoksunudurlar. Sosyopatide en sık görülen şey, kanunsuzluk, kanunlara uymamak nedeniyle suç işlemek ve suça teşebbüs etmektir. Sosyopati, bir kişilik bozukluğu olduğu için çok erken yaşlarda gelişir ve 18 yaşlarında kendini gösterip tanısı konur. Küçük yaşta bu rahatsızlığın belirtilerini görmek bir hayli güçtür. Daha çok, sosyalleşme yaşlarında kendini gösterecektir.

Sosyopati nedir?

Sosyopati, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir kişilik bozukluğudur. Toplum içerisinde kurallara uymama, başkalarının haklarını gözetmeme ve empati kuramama hastalığıdır. Belirtileri görüldüğü taktirde derhal bir psikologdan destek alınması gerekir. Kişinin yaşamını etkileyen en büyük unsur hiç şüphesiz sosyal yaşamıdır.

İyi bir hayat sürebilmek için sosyopati hastalığınız var ise elinizden gelen her şeyi yaparak bu hastalıktan kurtulmaya çalışın. Çünkü toplum sizin kötü davranışlarınızın sonucunda yine sizi dışlayacaktır. Bu tür durumlardan korunmak için iyileşme yoluna gidiniz. Etrafınızda arkadaşlarınızda eğer sosyopatinin belirtileri var ise onlarla konuşup konu hakkında bilgilendiriniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mona dedi ki:

    Merhaba , cok guzel bilgi verildi tesekkurler . ancak %90 zihinsel ve fiziksel oglum baba tarafinda cok tehlikede ve bir turlu onu babasinin planladigi olmesi icin kurtaramiyorum , savcilara kabul ettiremiyorum bu yaptiklari su an onun olumunu hazirliyor hepsi onun planlaridir. , 2009 de bir kere 4 kattan atti asaga ve2013 den beri simdi olume terk etti , gercekten bu baba duygu ve vicdani olmiyan kisiligi sahipdir… keske savcilar onu inanmak yerinde biraz sorgulamaya alirlarsa oglumu kurtaririm yoksa olecek :((((((((((((

Yorum Yaz