Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sivilceler için Papatya Maskesi

Papatya genel olarak renk açıcı bir yapı barındırmaktadır. Bu nedenle de cilt maskesi yapımında önemli bir yeri bulunmaktadır. Papatya ile yapılan cilt maskelerinin sivilceye de etkisi bulunmakta ve bu nedenle mutlaka evde cilt maskesi yapımı ile uğraşan kişilerin bunu da öğrenmesinde fayda olacaktır.

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı kadar su
  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 tatlı kaşığı kadar bal
  • Ve ana malzememiz olarak da 6 çay kaşığı papatya

Hazırlanış:

Elbette papatyaların doğrudan uygulanması mümkün değildir o nedenle bize lazım olan şeklini alması için papatyaları bir tencere içerisindeki su yardımı ile kaynatmamız icap etmektedir. Suyu tencereye koyduktan sonra papatyaları içerisine ekleyin ve kaynamasını bekleyin. Ardından yani kaynadıktan sonra 10 dakika süre ile daha bu işlemi devam ettirin ve tencereyi karıştırın. Bu andan itibaren ise kullanımı ve uygulanması daha kolay olması açısından tencerenin soğumasını bekleyin. Bu andan itibaren diğer malzemeleri de tencereye koyup karıştırmaya başlayabilirsiniz. Karışımın iyice hazırlanmasını sağladıktan sonra artık yüzünüze sürmeye başlayabilirsiniz. Yüzünüzün yanı sıra boynunuza da bu maskeyi uygulayarak daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Tüm bunların ardından ise 20 dakika beklemeye koyulmanız gerekecektir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra ise artık gül suyu ile temizlik yapabilecek hale geldiniz temektir. Gül suyu ile maskenizi destekleyerek yüzünüzü parlak bir hale getirebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 defa rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu maskenin en sevilen özelliklerinden birisi de dolapta ağzı kapalı şekilde bir hafta durabilmesidir. Ardından istediğiniz zaman bu maskeyi yine uygulayabilirsiniz.

 

 

İnternet üzerinden bulabileceğiniz bu tür doğal ürün maskeleri sizler açısından çok değerli olmalıdır. Bu ve bunun gibi maskeleri evinizdeki malzemeler ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz gibi uygulaması da bir o denli kolay olacaktır. Ayrıca tüm bunların yanı sıra içerisinde kimyasal olmayacağı için başarı oranı da oldukça yüksek maskeler hazırlamanız mümkündür. Kendi elinizle maskenin içerisine kendi malzemelerinizi koyacağınızdan dolayı da gözünüz arkada kalmayacak ve sağlıklı cilt maskeleri hazırlayabileceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz