Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sivilceler için Bal Maskesi

Sivilcelerden şikayet eden kimseler için en kilit çözümlerden birisi olarak bal kullanımı gösterebiliriz. Şimdi sizlere birden fazla bal maskesini evde nasıl hazırlayıp kullanabileceğinizi göstereceğim.

Birinci maskemizin malzemeleri:

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı kadar da limon suyu

Hazırlanışı:

Birçok kişinin genellikle bildiği ve kolaylıkla hazırlanan bu maske basitliği ile ters orantıda çok faydalı bir konumdadır. Yapmanız gereken ise limon suyu ile balı karıştırmak olacaktır. Ardından rahatlıkla yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar yüzünüzde bekleyecek olan bu maskeyi haftada iki defa rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 15 dakika sonrasında soğuk yerine ılık su uygulamanızda ise fayda olacaktır.

Gördüğünüz üzere dakikalar içerisinde hazırlayıp kullanacağınız bu maske oldukça pratiktik ve her evde rahatça hazırlanabilir. Aynı türden bir diğer maskemizin malzemelerine bakalım şimdide.

Malzemeler:

  • 1 avuç badem
  • Yarım çay kaşığı kadar limon suyu
  • 1 yemek kaşığı da bal

Bu sefer ise balın yanında limon suyu ve bademi destek malzemeleri olarak kullanacağız. Kullanım açısından da gayet faydalı olacak bu maskenin hazırlanışı da son derece basittir.

Hazırlanışı:

Burada önemli olan bademin ezilmesi ve toz halinde cilde sürülebilecek hale gelmesidir. Aynen bu şekilde ezilen bademlere bal ve limon suyunu da ekleyerek rahatlıkla cildinize uygulanabilecek bir maske haline getirebilirsiniz. Tüm bu karışımı cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika kadar cildinizde kalması yeterlidir. Sonrasında yüzünüzü bol su ile yıkayabilirsiniz. Yüzünüzü ne zaman kirli ve yağlı hissederseniz bu maskeyi uygulayarak arınabilirsiniz.

İnternetin de gelişmesi ile artık rahatlıkla bu tür maskelerin nasıl yapılacağına ulaşmak kolay hale gelmiştir. Hal böyle olunca cilt bakımı da daha kolay uygulanabilir bir işlem haline gelmiş bulunmaktadır. Bu ve bunun gibi maskeleri öğrendikçe uygulayabilir ve cildinizi sürekli olarak dinç, bakımlı tutabilirsiniz.

 

 

Özellikle bal kullanımı herkesin gözden geçirmesi gereken bir konudur. Çoğu kişi balı faydalı bir besin olarak biliyor olsa da balın cilde olan katkısı ciddi önem taşımaktadır. Siz de cilt maskelerinizde bal kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz