Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sırttaki Sivilce Lekelerini Geçirme

Sivilce problemleri yüz ve sırtta çok sık yaşanır. Bazı durumlarda sivlceler geçer ancak lekeleri kalır. Böyle olduğunda ise bu lekelerden kurtulmak için birçok farklı kozmetiği denemeye başlarız. Aslında çözüm kozmetiklerde değil. Çözüm tamamen organik ürünlerde. Eğer sırtınızda çok fazla sivilce lekesi varsa öncelikle sırtınızın her gün alkolle temizlenmesi gerekir. Böylece cilt ölü derilerden kurtulabilir ve sivilcelerin tamamen kuruması sağlanır.

 

Cilt lekeleri için ne yapmak gerekir?

C vitamini cilt lekelerinin tamamına etki eder. Öyle ki, benlerin solmasına dahi neden olabilir. Limon, c vitamini açısından etkili bir meyvedir fakat tahmin ettiğinizin aksine en fazla c vitamini limon veya portakalda bulunmaz. Brokolide bulunur. Çiğ brokoliyi püre haline getirerek sivilce lekelerinin olduğu bölgeye sürebilirsiniz. Veya olgunlaşmış salatalığın çekirdeklerini püre haline getirerek, salatalığın iç kısmını bu lekelerin olduğu yere sürerek de lekelerin hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

 

Sırttaki sivilce izlerinin kalııc ve hızlı bir şekilde gitmesi için öneri

Sivilce lekeleri kayısı yağı sayesinde hızla yok olur. Çözümü sadece organik, doğal ürünlerde aramanız gerektiğini unutmadan, sırtta çıkan sivilcelerin izlerinden kurtulmak için deniz suyunun etkisinin en faydalı alternatif olduğunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü deniz, tüm cilt lekelerine ve yaraların izlerinin geçmesine son derece faydalıdır. Sırtınız için öncelikle güneşin, denizin ve özellikle deniz suyunun iyileştirici etkisini denemelisiniz.

 

 

Sırtta sivilcelerin çıkmasını engellemek için ne yapmak gerekir?

Sırtınız fazlaca terliyorsa, bakterilerin gözeneklerinizi tıkaması ve toksinlerin sivilceye dönüşmesi normaldir. Terlemeyi engelemek için pamuklu ürünler tercih etmeli, yorganın fiber olmasına özen göstermelisiniz. Geceleri uyumadan önce ve gündüz müsait olduğunuz zamanlarda sırtınızı bebek pudrası ile pudralayarak terlemeyi engelleyebilirsiniz. En azından terlemenin yol açacağı sivilce sorunlarından böylece kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. melek dedi ki:

  Benim sorunum malesef popoda akneler oluşuyor bunları alkolle kuruttum az çok ama bu seferde kalan izler beni çok rahatsız ediyor.işin komik yanı doktora gittim zaten insan utanıyor sıkılıyor bana yüzünde çıkmıyorya ona şükret dedi ondan sonrada doktora gitmek istemedim.kendine bakışı nı etkiliyor insanın

 2. şafak dedi ki:

  Tedavinize yardımcı olmak isterim melek hanım :))

  1. meleğin avukatı dedi ki:

   şafak bey nasıl yardımcı olacağınızı çok merak ediyoruz site sakinleri olarak:)

  2. Oğuz dedi ki:

   Şafak bey bu işten anlıyorsanız benim de genital bölgemde akneler oluşuyor. BİR EL ATARSANIZ sevinirim

 3. şafak dedi ki:

  arkadaşlar ben bu konunun doktoru değilim ama bir çok arkadaşım aynı sorunu yaşıyordu. Çözüm benim sihirli ellerimde bioenerjim ile gayet etkili bir tedavi oluyor özellikle bayan arkadaşlarım çok memnunlar hatta tedavi bittikten sonra bile uğrarlar bana 🙂

Yorum Yaz