Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sırt Ağrısı Nasıl Geçer ?

Milyonlarca insanın ortak sorunlarından biri olan sırt ağrıları, özellikle gelişmiş ülkelerde önemli sağlık sorunlarından bir tanesi. 40 yaşına gelindiğinde genellikle her 10 kişiden 9’u mutlaka sırt ağrısı yaşamıştır. Uzmanlar, ameliyatlardan tutun akupunkturlara kadar sırt ağrısı tedavisi için bir çok uygulama deniyor. Ülkemizde sırt ağrısı için harcadığımız para neredeyse kanser için harcanan paraya eş değer, aslında insan denildiğinde sırt ağrısınıda beraberinde düşünmemiz hiç de yanlış olmaz. Bu yazımızda sırt ağrısı nedenleri ve sırt ağrılarına çözümleri sizlerle paylaşacağız.

Sırt ağrılarınız, giderek artan bir hal alıyorsa ve sizi günlü yaşamınızda oldukça rahatsız ediyorsa, mutlaka doktorunuza danışarak tedavi olmalısınız.

 

 Sırt Ağrısı Nasıl Geçer ?

  • Dik durmaya özellikle dikkat edin, vücudunuzu aynı konumda çok uzun süre bekletmeyin. Midenizi içine çekerek omuzlarınızı geriye atın ve gövdenizdeki yükü vücudunuzun her bölgesine eşit dağıtın.
  • Ayaklarınız için içerisinde geniş ve rahat hissedeceğiniz ayakkabılar tercih edin, bu sayede sırtınızdaki yük hafifleyecek ve vücudunuz rahatlayacaktır. Topuklu ve dar ayakkabılar giymek, vücudunuzun dengesini bozacak ve sırtınızda kendini dengelemeye çalışacak ve bu dengeleme sırasında sırt ağrıları oluşabilir, oldukça dikkatli olmalısınız.
  • Strest, her yerde karşınıza çıkıyor değil mi ? Strest, yapmamaya ve strestli ortamlardan uzak durmaya oldukça dikkat etmelisiniz çünkü strestli olduğunuz anlarda kaslarınız ters gerilme hareketleri yapabilir ve sırt ağrılarınızı tetikleyebilir. Kendinizi rahat hissedin ve huzurunuzu bozmayın.
  • Fizik tedavi merkezlerine giderek, şiddetli sırt ağrılarına karşı çeşitli egzersiz antermanları yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gülcan dedi ki:

    sorunum sırt agrısı ve yanma

Yorum Yaz