Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sinüzitten Korunmanın Yolları

Öncelikle bir konu hakkında konuşacak isek o konu içinde geçecek olan terimlerin ne olduğunu tanımlamak gerekmektedir. Aksi takdirde yapacağımız açıklamaların bir tarafının açıkta kalacağını çok net olarak görebiliriz. Eğer bir konuda siz de tam anlamda bilgilendirilmek istiyorsanız siz de bu tip bir talepte bulunarak konu içinde geçen ve tam olarak tanımlanmamış terimlerin tam olarak anlatılmasını rica edebilirsiniz. Ben de hastalarım ile olan tüm ilişkilerimde bu yolu izlemekten çok büyük faydalar gördüğümü belirtmek durumundayım. Eğer bu tip bir bilgilendirme sistemi olmasa hastalarımın gözünde yetersiz gözükebilirim.

Sinüzit konusunu konuşacak isek…

Sinüzit konusunu konuşacak isek burada geçen sinüzit kelimesinin ne anlama geldiğini anlatmak zorundayım. Sinüzit kelimesi soğuk algınlığına bağlı olarak beynimizin hava yastıkları olan sinüslerin iltihaplanmasıdır. Bu sözün arasında sinüzite tedavi olarak anti biyotik verilmesinin temel sebebi bu iltihaplanmadır. Sinüzitin sinüslerimizin iltihaplanması durumunda ortaya çıktığını artık bildiğimize göre biraz da sinüslerin görevinden bahsedebilirim. Sinüsler solunumumuzda çok büyük bir önem taşıdığı için burun ya da ağızdan aldığımız hava sonrasında sinüslerimizde oluşan mukuslar gerekli filtrelemeyi yaparak enfeksiyonların oluşmamasında vücudumuza yardımcı olurlar. Yani bir çeşit filtre görevi görerek enfeksiyon yaratabilecek maddelerden vücudumuzu korur sinüslerimiz. Bu noktada sinüslerin iltihaplanması yani sinüzit durumu da bu işlevin kısmen yerine gelmemesi sebebiyle olur.

Peki ya nasıl korunacağız…

Peki ya nasıl korunacağız diye soracak olursanız, kapıldıktan sonra anti biyotik tedavisi ile sorunun ortadan kalktığını söyledik ancak nasıl korunmak gerektiği noktasında bir bilgi belirtmemiştik. Özellikle soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkan sinüziti engellemek için kesinlikle soğuklarda iyi korunmalıyız. Çünkü eğer soğuk karşısında gerekli önlemi almamışsak sonuç az çok bellidir. Bunun yanında sinüzitin enfeksiyona uğramış sinüsler olduğu gerçeği ışığında, sinüslerimizi enfeksiyondan korumak için c vitamini desteği ile kendimizi koruyabiliriz.

C vitamini en büyük…

C vitamini en büyük kaçış noktası olarak görüldüğü için soğuk kış aylarında sürekli portakal suyu ve benzeri c vitamini depoları ile kendimizi bu durumdan pekâlâ koruyabiliriz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz