Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sigara içmenin faydaları var mıdır?

Sigara içmek, nesiller boyu süregelen bir alışkanlık haline gelmiştir. Babalar, amcalar, anneler çocukların yanında yada görebilecekleri yerde sigara içerler, çocukları bu davranışlara gerek özenir, gerek tiksinirler fakat bilinç altlarına sigara içme davranışı iyi veya kötü olarak yerleşir. Bu çocuklar büyüdükleri zaman arkadaş çevresi ve yaşam şartlarına göre değişmekle birlikte muhtemelen sigaraya başlarlar. İyi bir şeymiş gibi anılan ve keyif verici olduğu düşünülen sigaranın zararları ne yazık ki saymakla bitmiyor. Faydaları var mı?

 

Sigaranın Faydaları;

Bu bölümü yazarken, “keşke sigaranın faydası olsa da yazsak” diye düşündük ama bu bizi yine tatmin etmedi. Yüzlerce zehirli kimyasal ve kanserojen maddenin bulunduğu sigarada nasıl olur da faydalı bir obje aranabilir ki? Tiryakilerine sorulduğu zaman tek faydası, tabi onlara göre, sigara içmenin haz ve keyif vermesi diyorlar. Bir nebze yaşadıkları kötülükleri unutmaya çalışıyorlar fakat hiçbirisinin eline, bir anlık mutluluk hissinden başa bir şey geçmediği gibi sağlık ve paralarını kaybediyorlar.

Tamam keyif verici çoğu şeyin zararlı olduğu bir gerçek ama yinede bunlardan elimizden geldiği kadar uzak durmamız gerekiyor. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek adına.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Seda dedi ki:

    Aynen mehmet aynısını biryerde okumuştum ama bide şu var sigara içenlerde kansızlık hiç görülmez

  2. harun dedi ki:

    sigaranın tek faydası acılı ölüm
    ha sigara öldürürmü öldürmez ecel ne zaman gelirsa o zmn gidevğz sigara sadece acı içinde öldürür..

Yorum Yaz