Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sigara İçmek “Burun Kuruluğu” Yapar mı?

Sigara içmek, burun kuruluğu konusunda sıkıntı yaratır mı? Yoksa burun kuruluğu konusunda sadece destekleyici bir sıkıntı mıdır bunu ele alacağız.   Burun tıkanıklığını ciddiye almalısınız! Burun tıkanıklığı uzun vadede ses kısıklığından tutun da çocuklarınızda olumsuz zeka gelişimine kadar giden bir olgudur. Sigara içmek, burun kuruluğu yapar mı yapmaz mı bu tartışılabilir lakin şu bilinir ki, sigara içmek kuruluk konusunda ciddi bir sıkıntıdır. Çünkü insanlar tamamen rahat ve tamamen günlük gülistanlık bir hava alma konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Burun tıkanıklığı ve burun akıntısı gibi etkiler, rahatlıkla çözülebilir. Sigara içmek burun kuruluğu yapar mı yoksa yapmaz mı bunu bilmek için, bir dizi sunum yapacağım.

 

Sigaranın dumanı ve günümüzün yoğun hava karmaşası;

 • Sigara içmek ve yoğun bir hava kirliliğine maruz kalmak, kişilerin daha sıkıntılı durumlara girmesine neden olur.
 • Burun tıkanıklığı, tedavisi mümkün olan ve rahatlıkla çözülebilen bir sorundur.
 • Çocuklarda ve erişkin yaşlarda çok görülür.
 • Basit bir sorun olduğu için üzerinde duruflmayan bu tıkanıklık, ciddi bir sorun alt yapısı olabilir.
 • Burun ortasında, burun pasajında ve burun duvarlarında oluşan tahrişler, havanın da oluşumu ile kuruyabilir.
 • Üzerine içilen sigara da buna bir etki oluşturur ve burun kuruluğu devam eder.
 • Geçici burun tıkanıklığına çözüm olarak viks kremlerini kullanabilirsiniz.
 • Bu kremler size rahat bir nefes alma rahatlığı sağlayacak.

 

Doğru tedavi için, doğru tanı gerekir;

Burun tıkanıklığı için doğru bir tanı gerekiyor. Bunu oluşturmak için, sadece bir doktora gitmek yetersiz olabilir çoğu zaman. Anatomik olarak oluşan hastalık ve burun kuruluğu konusunda sık sık ön plana çıkan sorunlar, bizleri de etkiler. Çünkü sinüzit gibi sorunlar, burun akıntısını destekler iken kuruluk konusunda sigara sorunu kadar ön plana çıkmaz. Yani sözün özü, sigara içmek burun kuruluğu yapar. Bu yüzden sigara içerseniz, burun kuruluğu yapmaz ama bir burun hastalığınız var ise, bu kuruluk daha da artar. Tercihleriniz için daha fazla geç kalmayınız ve burun konusunda özel bir doktora görününüz. Yani özelden kastım, kaliteli bir doktor anlamındadır.

 

Estetik sorunları da burun kuruluğunu destekleyen bir sıkıntı olarak bilinebilir. Mesela burun eğriliği, burun akıntısının düzensiz olması ve nefes alış verişlerinizin düzenine göre yapacağınız tercihler, sizin için büyük bir sıkıntı yaratmasa da, sigara içmek estetik anlamda bir yerden sonra burun kuruluğu yapar. Yani burnunuzda var ise bir sorun, sigara bunu daha da artıracaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. gul dedi ki:

  uc senedirburnum tikanio nefes alamiyorum beynime oksijen gitmiyo alerjik rinit dediler rubafin verdiler hic fayda etmedi bazen uc gun olmuyo sonra yine gunum berbat gecio hafif bi burun egriligim varmis sinirlenince iyice tikaniyo reflude birlesince yasam kalitem dustu.hicbiyere gidemiyorum yemk yiyemiyorum tikaniyorum uc ayei doktora gittim anlamadilar tomografi cektiler sinuzutte yokmus anlaamadim yardim edin nolur

Yorum Yaz