Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Ses Kısılması Neden olur, Nasıl geçer?

Günümüzde büyük ölçüde insan, ses kısılması sorunları ile karşı karşıya kalıyor. Sesin dünyası, insan için adeta her şeydir. Bir enstrüman olarak kullandığımız sesimiz, insanlar için olmazsa olmazların başında geliyor neredeyse. Bunu korumak da bir o kadar zahmetli ve emek isteyen bir iş aslında bakarsanız.

 

Sesinizi Tedavi Edin!

Sesinizi tedavi edin başlığı altında sunmak istediğimiz, aslında her insanın kendi sesini tedavi edebileceği ile ilgili bir konudur. Bu yüzden sesinizin tedavisini bizzat yapabilirsiniz. Lakin bunun için ana hatların ve çatallaşmanın oluştuğu bölgelerin incelenmesi ve irdelenmesi gerekir. Piyasada bu konuda pek çok kaynak kitap bulunuyor ve bu konuda etkin dereceler yaratılıyor. Bizlere düşen görevler, ses kısılmasının yegane sorunlarını bulmak ve bu süreçte neler yapabiliriz, onu incelemek. Ses kısılmasının başlıca nedenlerinin başında, aşırı ses kasılması gelmektedir. Ses tellerini aşırı yorarak, bağıra bağıra konserde şarkı söyler iseniz, ister istemez sesiniz kısılacaktır. Ses telleri kendini kontrol edebilen bir organ olsa da, bizzat bizlerin kullanımı ile çalıştığı için dikkatli olunmasında büyük ölçüde fayda vardır. İkinci bir husus olarak ise soğuk şeylerin tüketimi olabilir. Yerine göre aşırı sıcak yahut aşırı soğuk içecekler, sesimizi olumsuz şekilde etkileyebilir. Rezonans çukurlarımızın ve rezonans boşluklarının hareketi ile oluşan tınılar, zamanla yıpranabilir. Ses kısılmasına bu tip etkenler büyük ölçüde neden olmaktadır.

 

Peki Neler Yapmalı?

Bu tarz bir sıkıntımız var ve ne yapmak istiyoruz diye düşünüyor iseniz, ilk işiniz kulak burun boğaz doktoruna görünmek olmalıdır. Bu sayede daha etkin inceleme ve araştırma işlemi yapılabilecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz