Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Saman Nezlesi Bitkisel Tedavi Yöntemleri!

Saman Nezlesi Nedir?

Günümüzde en çok karşılaştığımız hastalıklardan birisi de artık saman nezlesidir. Polenler yoluyla bulaştığı bilinir fakat sadece polenler yolu ile değil birçok meyve ve sebze, hayvan tüyleri, ev tozu veya başka bir ortamda karşınıza çıkan ve burun veya ağız kanalınızdan vücudunuza giren tozlar da saman nezlesine sebep olabilir. Saman nezlesinin diğer adı da alerjik rinittir ve hastalığın belirtileri hapşırma ve burun akıntısı durumu ile birlikte burnun içerisindeki örtünün şişmesidir. Saman nezlesi bir hastalıktan ziyade alerjidir.

Saman Nezlesinin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Okaliptüs/Sıtma Ağacı: Saman nezlesinin bir numaralı çözümü olarak bilinen okaliptüs/sıtma ağacı herhangi bir yan etki bulundurmamakla içerisinde barındırdığı yağlarla saman nezlesine çare olmaktadır.

 

Kekik: Kekiğin kaynatılıp demlenerek tüketilmesi saman nezlesinin geçmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. İçerdiği doğal vitaminlerle vücudunuzdaki saman nezlesine neden olan mikropları kırarak sizi eski halinize dönüştürür.

 

Lavanta: Lavanta yaprağı, lavantanın çiçekleri ile birlikte kaynatılıp demlenir. Daha sonrasında çaydan bir farkı olmaksızın düzenli olarak tüketilir. Düzenli olarak tüketilmesi durumunda saman nezlesine hızlı bir şekilde çözüm sağlayacaktır.

 

Üzerlik: Üzerlik otunun tohumu ayrıştırılır ve bu tohum kaynamakta olan suya serpiştirilerek kaynatılmaya devam edilir. Su kaynamaya devam ederken sudan çıkan duman saman nezlesi olan kişi tarafından burun ve ağız yollarıyla içe çekilir ve saman nezlesine kısa süre içerisinde çözüm bulunmuş olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mustafa dedi ki:

    Abi bunun çaresi yokmu resmen beni ezdi bu hastalık.

Yorum Yaz