Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Şalgam suyu nelere iyi gelir?

ÇUKUROVA’NIN GURURU 

Şalgam suyu diye bilinegelmiştir fakat asıl adı şalgamdır. Kebapların yanında olmazsa olmaz olan şalgam suyunun ana vatanı Çukurova’dır. Et yemeklerinin yanında da tercih edilen bir içecektir. Tercih edilme sebeplerinden biri de kolay hazım sağlar. Her yerde bulabilmek mümkündür fakat takdir edersiniz ki yiyecek ve içecekler meşhur oldukları yerde daha tatlı olurlar. Tadını tam almak isterseniz yerinde içmenizi tavsiye ederim. Ancak şifa niyetine içecekseniz elinizdeki imkanlar da yeterli olacaktır.

Şalgam kırmızı ve bulanık renkli bir içecektir. Ekşimsidir ve acılı acısız tercihe göre çeşitleri mevcuttur. İçeriğinde A-B-C grubu vitaminler bulunur. Şalgam suyu tüm dünyada ciddi araştırmalara konu olmaktadır. Özellikle Çin’de yaşanan SARS GRİBİ sırasında Çinli araştırmacılar tarafından ısrarla tüketilmesi önerilmiş ve ülkemizden Çin’e Şalgam suyu ihraç edilmiştir.

Şalgam suyu neye iyi gelir detaylı olarak bakalım.

 

BULANIK FAYDA! 

Pek çok insan özellikle çocuklar şalgam suyunun rengine bakarak onu tüketmekten kaçınmaktadır. Bulanık bir görüntüsü vardır fakat bu faydasının önüne geçememektedir. Çocuklara antibiyotik yerine içirilmesi gereken bir içecektir. Çocukların günlük demir, bakır ihtiyaçlarının karşılanması açısından oldukça önemlidir. Çocuklarınız grip mikrobuna maruz kalmışlar ise bu anti-enfeksiyon diyebileceğimiz içeceği bolca içirin.

ŞALGAM SUYU;
-Vücuttan toksinleri atar.
-Stresi önleyerek sinirleri yatıştırır.
-İştahı açar.
-Sindirimi kolaylaştırır.
-Mide ve karaciğere faydalıdır.
-Kalp damar ve göz sağlığı için faydalıdır.
-Kalsiyum, demir ve potasyum içerir. kemikleri ve dişleri güçlendirir.
-İdrar söktürücüdür.
-Şeker hastalarının susuzluğunu giderir.
-Kabızlığı giderir.
-Göğsü yumuşatır, boğaz iltihaplarını giderir.
-Egzama ve ergenlik sivilcesi gibi sorunlara iyi gelir.

AYRICA; yaşlıların ayak üşümesini gidermek için, kalın soyulmuş, 2 şalgam kabuğu, 1 çay bardağı ısırgan otu ile 1 litre suda haşlanıp haftada 2 gün ayaklar bu suyla yıkanır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. cem dedi ki:

  bılgıler ıcın cok tşk ederım şalgamın bu kadar faydalı oldugunu bılmıyordum o kadar cok tuketmeme ragmen dahada cok tuketmek gerek tşk

 2. Yavuz dedi ki:

  Ben çok aşırı tüketiyorum .. haftanın 4 günü içerim 1 er den 4 litre 😀

  1. maddraven dedi ki:

   Kardeşim ben günde 2 litre en acılısından haftada 14 litre tüketiyorum.

   Bedenimde ne parazit brakıyor ne toksin brakıyor. Cildimi yenilemesi yanısıra cinsel gücüde sağlıyor. Şeker hastasıyım ve son 1 senedir şalgamı keşfettim. İktidar bozukluğumu söktü attı kendime geldim. : ) bu yüzden şiddetle öneririm

 3. YAĞIZ dedi ki:

  hpv virüsünden dolayı çıkan sığillere şalgam sürerek ve içerek tedavi edilirmi veya faydası varmı vücuda sürülmesinin?vereceğınız cvp için tesekur ederım.

 4. ömer gundogdu dedi ki:

  İSTANBULAR GÖZUNUZ AYDIN MEŞUR ADANA ŞALDIMI ELYAPIMI BAHÇELI EVLER ŞİNIN EVLER MAHMUTBEY CAD NO 13 KIRÇIKLAR İŞ MRK ÖNUDE TEL /* telefon numarası vermek yasaktır. */

Yorum Yaz