Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Saç Dökülmesini Durduran Maskeler!

Saç dökülmesini durdurmaya yönelik olarak birçok uzman tarafından, birçok gıda ve saç bakım yöntemi önerilmektedir. Bu gıda ve bakım tavsiyelerinin yanında, saç dökülmesini engelleyen değişik karışımlardan oluşan maskeler de bulunmaktadır.

 

Saç Dökülmesi Önleyen Maskeler

 

Sarımsak – Zeytinyağı –Karanfil Maskesi;

5 adet karanfil kurusu, 5 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 2 diş sarımsak ile yapılmaktadır. Öncelikle, sarımsaklar rendelenir. Rendelenen sarımsaklarla karanfil taneleri zeytinyağının içerisine eklenir. Bu karışımı, güneş ışığı almayan bir yerde 24 saat bekletiniz. Bekletilen karışımı saç köklerinize yedirin. Yedirme işlemi bittikten sonra bu şekilde 1 saat bekleyin. Daha sonra, saçlarınızı bol su ile şampuanlayarak yıkayın. Ortalama 4 günde 1 defa bu karışımı saçlarınıza uygulamak, saç dökülmesini engelleyecektir.

 

 

Kekik – Zeytin – Hint Yağları Maskesi;

2 çay kaşığı hintyağı, 2 çay kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı kekik yağı ve2 çay kaşığı kuru maya ile yapılmaktadır. Yağlar ve kuru maya bir kap içerisinde birbirlerine iyice karışana dek karıştırılır. Ortaya çıkan karışım saç diplerine yedirilir. Daha sonra, saçınızı bir havlu ile sararak 2 saat kadar bekleyin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı bol su ile şampuanlayarak yıkayın. Bu maskeyi, haftada 1 defa ortalama 2 ay uygularsanız saç dökülmeleriniz duracaktır.

Çam Terebentin Maskesi;

1 çorba kaşığı hintyağı, 1 çorba kaşığı çörekotu yağı, 1 adet soğan ve 5 damla çam terebentin ile yapılmaktadır. Soğanı rendeleyerek çam terebentin ve yağlarla karıştırınız. Karışımı, saç köklerine yedirene dek sürünüz. İşlem bittikten sonra, saçınızı bone ile kapatarak yaklaşık olarak 30 dakika bekleyiniz. Daha sonra saçlarınızı bol ılık suyla beraber şampuanla yıkayınız. Bu maskeyi haftada 1 defa saçlarınıza uygulayınız.

 

 

Tarçın – Bal – Zeytinyağı Maskesi;

1 çay kaşığı tarçın, 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile uygulanmaktadır. Tarçın, bal ve zeytinyağını bir kap içerisinde iyice karıştırın. Karışımı, saç köklerinize yedirene dek sürünüz. Karışım, saçlarınızda 15 – 20 dakika kadar kaldıktan sonra, saçlarınız bol su ve şampuanla yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 defa saçlarınıza uygulayınız.

 

Süt Maskesi;

1 bardak süt ve 5 yemek kaşığı toz maya ile yapılmaktadır. Ilık süt içerisinde toz mayayı karıştırarak eritiniz. Karışımı, saç köklerinize yedirene dek sürünüz. Daha sonra saçlarınızı bir bone ile sararak yaklaşık 1 saat bekleyiniz. Süre dolduktan sonra, saçlarınızı bol ılık su ve şampuanla yıkayınız. Bu maskeyi haftada 1 defa saçlarınıza uygulayınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz