Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Sabahları Ağız Kuruması Neyin Belirtisi ?

Sabah güne başlarken ağız kuruluğu problemi mi yaşıyorsunuz ? Bunun nedenini çok merak ediyorsunuz, ağız kuruluğu nedenlerini ve ağız kuruluğu nedenlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sabah vakitlerinde ağız kuruluğundan dolayı şikayetçi olan bireyler, kesinlikle bu rahatsızlığı geciktirmeden ilk olarak iç hastalıkları bölümüne giderek doktorlarına bu şikayeti dile getirebilir ve muayene olabilirler. Özellikle şeker hastalığı, hipotiroid, parkinsonizm gibi hastalıkların temel başlangıcı ağız kuruluğu ile olmaktadır. Ağız kuruluğu rahatsızlığını sürekli olarak yaşan bireyler özellikle akşam yatmadan önce tuzlu, yağlı yiyeceklerden ve alkoldan uzak durmaları gerekmektedir. Ayrıca gece vakti uyanıyorsanız yanınızda su bulundurarak, su içerseniz, sabah ağız kuruluğu şikayetiniz azalabilir. Böyle bir alışkanlığınız olabilirse sizin için oldukça faydalı olabilir.

Ağız Kuruluğu Belirtileri

 • Lokmaları parçalama, çiğneme ve yutmada zorlanma,
 • Konuşurken zorlanma,
 • Çok aşırı su tüketimi
 • Dildeki kuruluk ve yapışma duygusu
 • Tat almada zorlanma
 • Kötü ağız kokusu
 • Dudaklarda çatlama
 • Tükürük bezi hastalıkları
 • Diş ve diş eti hastalıkları
 • Ağız içi bakteri
 • Virüs ve mantar enfeksiyonları
 • Burun tıkanıkları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mustafa öztürk dedi ki:

  her sabah kalktığımda ağzım kuru oluyor ve dilim beyaz oluyor. dudaklarımın kenarı çatlıyor. kötü ağız kokusu da oluyor. bir keresinde farklı bir şikayet için gitmiştim doktora, bir antibiyotik vermişti onu içtiğimde bir süreliğine düzelmişti. ama bırakınca tekrar eski haline döndü ne yapmalıyım

  1. doktorbey dedi ki:

   Merhaba Mustafa, bunun direkt sebebini buradan söyleyebilmek çok zor. Başka bir şikayetinizin yanı sıra şimdi de bununla ilgili şikayetinizi doktorunuza dile getirirseniz gerekli inceleme ve tetkiklerden sonra yani bir tedavi uygulayabilir. Ağız kuruluğu, ağız kokusu ve dudak çatlamaları mide ile de alakalı olabilmektedir.

  2. Clever dedi ki:

   Ağzı açık yatdığınız için öyle oluyor

 2. mustafa dar dedi ki:

  Bu son günler de ağızım çok kötü kokuyor her zaman sabah kalktığım da ağızım kupkuru ve yapış yapış oluyor ben 17 yaşın danyım acaba bu yaş da doğal mı ?

 3. Nazım Köse dedi ki:

  Ağız Kuruluğu Belirtileri

  Çok aşırı su tüketimi
  Dildeki kuruluk ve yapışma duygusu
  Kötü ağız kokusu
  Dudaklarda çatlama
  Diş ve diş eti hastalıkları
  Burun tıkanıkları

  Kendimi bildim bileli Bu belirtiler var ve sabahları kalktıgımda agzım kupkuru oluyor ve kötü bir tat oluyor. Yaşım 25 Boyum 1,88 Kilom 120 – Kilomla alakalıdır ve aciliyeti yok diye umursamadım ama rahatsız etmeye basladı. Acaba hangi branş doktoruna gitmem gerekiyor ? Kulak burun BOGAZ ? Diş ? İç Hastalıklıkları ?

 4. can dedi ki:

  Acıktıgimda bogazimda sanki balgam olusuyor gibi ikidebir yutkunmam geliyor.sabshlari uyandığımda agzim yapis yapis olu oluyor kotu kotu yapiyor ve karnim gurulduyor bide zayifliyorum kilo alamiyorum bir turlu boyum 176 kilom 60 dr ne yapmm lazim hangi bolume gorunmem lazim..

 5. Selma erdoğan dedi ki:

  Merhaba; benim sorunum sabahlari agzim kuruyor sürekli yutkunmak zorunda kalıyorum bogazim bademciklerim sanki sisicekmis gibi acıyor ve kuru oluyor. Dilimde uyuysukmus gibi geliyor. Gün icerisinde de sürekli susuyorum içtiğim halde hiç su icmemis gibi oluyorum. Sizce bu durum neden kaynaklanıyor olabilir. Bide son zamanlarda sürekli açlık ve tatlı yeme isteğim oluyor. Şimdiden ilginize tesekkurler.

 6. Clever dedi ki:

  Bendede sabah kalktığımda tuzlanma oluyor hem ağız hem el ayak altları özellikle sıcak aylarda gün boyuda el ayak aşırı tuzlanıyor saat başı nerdeyse

 7. Olcay dedi ki:

  Benim şikayetlerimde arkadaşlarımla hemen hemen aynı ağız kokusu ve kuruluğuna ilave edeceğim uykudayken su içmeye uyandığım gibi yemek yemeyede uyanıyorum sabah kalkar kalma birşeyler yeme ihtiyacı duyuyorum tatlı daha çok. yaş 31 boy 182 kilo 83 son bir yıldır özelikle bu ağız kuruluu ve kokusu ortaya çıktı şeker hastalığı olabilirmi?

Yorum Yaz