Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Romatizma Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Romatizma günümüz hastalıklarından birisidir ve birçok yaşlı veya yaşlılığa doğru adım atan kişilerde veya küçük çocuklarda görülür.

Romatizma Nedir?

Vücudumuzdaki çeşitli organlarımıza da zararı olan bunun yanında hareketimizi sağlayan ve destekleyen kaslarımızda, iç ve dış iskelet sistemimizde hareket etmemizi zorlaştıran ve bizi birçok zorluğa sürükleyen rahatsızlığa, hastalığa romatizma denir. Romatizma bir hastalık türüdür ve bu hastalık türünün de 200’den fazla çeşidi vardır. Vücudumuza 200’den fazla çeşit romatizma ağrıları girebilir. Birçok türü olduğu için görüldüğü yerler de farklıdır. Romatizmanın geneli daha çok kadın bireylerde görülür fakat 200’den fazla olan romatizma çeşitlerinin içerisinden erkek bireylerde daha fazla görülenleri de ardır. Romatizma hastalığı ve türleri genel olarak kız çocuklarında daha fazla görülmesine rağmen ülkemizde bu durum tam tersidir. Romatizma hastalığının ve türlerinin yaş ilerlediği zamanlarda ortaya çıkması ve görülmesi daha da artmaktadır. Çocuklarda görüldüğü takdirde yaş aralığı 0-3 ve 9-12’dir.  Ülkemizde erkeklerde ve kızlarda bu yaş aralığında fark bulunmamaktadır.

Ne İyi Gelir?

Balık: Balığın içerisinde bulunan omega yağ asitleri sayesinde balık tükettiğiniz sürece romatizma ağrılarınızda hissedilebilir derecede azalmalar olacaktır.

Keten Tohumu: Balıkta bulunan aynı omega yağ asitleri sayesinde keten tohumu tükettiğiniz zaman belirli bir süre içerisinde ağrılarınız hafifleyecektir.

Beslenme ve Egzersiz: Beslenmenize dikkat ettiğiniz takdirde ve düzenli olarak gerekli egzersiz, ısınma hareketleri yaptığınızda romatizma ağrılarınızı dindirebilir ve kalıcı çözümler bulabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz