Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Reflüsü Olanlar İçin Beslenme Önerileri

Karın ağrısı için genellikle ağrı kesici ilaçlar öneriliyor. Lakin reflü hastalığı, oldukça dert yaratan bir sıkıntıdır. Karın ağrısı konusunda, insanların daha çok dikkat etmesi gerekli olan birkaç ayrıntı vardır.

 

Bu Ayrıntılar Nelerdir!

Bu ayrıntılar genellikle, reflü için önemlidir. Asitli içecekler ve yiyeceklerin aşırı acı içerikli olması, kişide reflü acısını daha da artırıyor. O yüzden gerekli olan beslenme, genellikle sade ve ekşimsi içeriklerin olmadığı türlerde olmalıdır. Kişilerin karın ağrısı, iki üç gün boyunca uyutmayacak şekilde olabilir. Uyku sorunu, güncel sıkıntılar ve benzeri şekilde hayat kalitesini ciddi derecede düşüren bir ağrı oluyor. Bu ağrıdan kurtulmak için, belirli ilaçları kullanabilirsiniz. Kişiler, reflü ağrısından kurtulmak için doktorlarına başvurmalıdır. Çünkü reflü hastalığı, tedavi edilmediği taktirde ciddi sıkıntılara yol açabiliyor.

 

Dikkate Alınız!

Dikkate alınız ve en yakın doktora ulaşınız. Reflü hastalığının en büyük eksisi, kişilerin ansızın başlayan karın ağrılarıdır. Bu ağrılar, o derece şiddetlidir ki, insanların kıvranacak kadar ağrı çekmesine neden olur. Bu yüzden, ağrı kesicilerden ziyade bu ağrının başlamasını önlemektir asıl amaç. Asıl amaç kendinizin daha fazla yorulmamasıdır. Midenin sindirim konusundaki sıkıntısı, deri ağrıları ile de ilgilidir. Bu yüzden hem dikkat etmelisiniz, hem de ilaç konusunda seçici olmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. SALİH TEKBAŞ dedi ki:

  MERHABA,
  BEN 10 YILI GEÇKİN REFLÜ HASTASIYIM İLAÇ OLARAK /* ilaç ismi vermek yasaktır. */ AÇ KARNINA GÜNDE 1 TANE KULLANIYORUM HOCAM BU İLACI ÖMRÜM SONUNA KADAR KULLANMAMMI GEREKİYOR.
  SON GÜNLERDE BAŞ DÖNMESİ İLE TERLEM,BULANTI OLUYOR SİZCE BU DURUM REFLÜDENMİ OLUYOR NELER ÖNERİRSİNİZ.TEŞEKKÜR EDRİM

 2. Cafer dedi ki:

  Şikayetiniz mide kanaması işaretini veriyor bir hekime gitseniz iyi olur.
  Geşçmiş olsun.

Yorum Yaz