Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Pirinç ile Sivilce Maskesi

Bu başlık altında da sizlere evde uygulayabileceğiniz birkaç cilt maskesini tanıtmaya çalışacağım.

İlk maskemizin Malzemeleri:

  • 1 tane yumurta
  • 1 limon
  • 1 tatlı kaşığı soya yağı

Hazırlanışı:

Öncelikle yumurtanın akını ayırıyoruz ve bir güzel çırpıyoruz. Ardından ise limonun suyunu yaklaşık bir tatlı kaşığı kadar olacak şekilde ekliyoruz daha sonra son malzememiz olan soya yağını da aynı şekilde karışıma ekliyoruz. Tüm malzemeleri güzelce çırptıktan sonra vücudumuza uygulayabiliriz. Ciltte 30 dakika kadar kalması yeterli olacaktır. İsterseniz tüm vücudunuza uygulayabilir daha sonrasında duş alarak durulayabilirsiniz.

Diğer bir maskemiz ise pirinci ana malzeme olarak kullanmaktadır.

Pirinç ile sivilce maskesi yapımı için,

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı kadar pirinç
  • Ve Süt

Çok pratik bir maske olma özelliğine sahiptir. 1 çorba kaşığı kadar pirince ise yarım litre süt yeterli olacaktır. Bu doğrultuda her iki malzemeyi bir tencere yardımı ile iyice kaynatın. Ortaya çıkacak olan sıvı ile cildinizi silerek sivilcelerden arınabilirsiniz. Maske şeklinde değil de yüzünüzü temizlemek adına bir doğal sıvı olarak değerlendirebileceğiniz bu karışım sayesinde sivilcelerinizden arınarak daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Elbette düzenli uygulamakta fayda olacaktır.

Diğer bir maskemizin malzemelerine geçelim şimdi de…

Malzemeler:

  • Limon
  • Soya yağı
  • Polen tozu
  • Ve soya unu

Limonun çeyreği ile birlikte diğer ürünlerden de birer tatlı kaşığını bir kap yardımı ile karıştırın ve daha sonrasında uygulayabilirsiniz. 20 dakika kadar bekletme süresinin olmasının yanı sıra cildinize uygularken masaj yöntemi ile yedirmeniz çok daha faydalı olmasına neden olacaktır. Bunun dışında uygun bir nemlendirici sürerek de maskenizi daha faydalı hale getirebilirsiniz. Daha sonrasında ılık su yardımı ile cildinizi temizlemeniz mümkündür.

 

 

Gördüğünüz üzere birçok açıdan rahatlıkla bu ve bunun gibi maskeler yapmanız mümkündür. Belki de evinizde çürümekte olan bazı malzemeleri dahi kendiniz için cilt maskesi yaparak değerlendirebilirsiniz. Siz maske yapmak istedikten sonra emin olun her çeşit malzemeden maske yapmak ve cildinizi korumak mümkün hale gelecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz