Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Ortodontik Tedavi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavi, halk arasında diş tedavisi olarak biliniyor. Lakin yalnızca bununla da sınırlı değil bu tedavi türü. Ortodonti dendiği vakit, dişlerde yapılan düzenlemeler, aparey destekleri ve diş şekillendirmeleri gelmelidir akla. Çünkü ortodontik tedaviler, çene ve diş yapısının düzenlenmesi için yapılmaktadır ve pek çok insan bu tedaviler ile çok sağlıklı görüntülere kavuşmaktadır.

 

Dişlerinizin Daha Düzgün Görünmesi İçin!

Diş yapınızda çarpıklık var ise, yahut çene yapınızda bir anormallik var ise, öncelikle ortodontik tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedavilerin ardından, doktorunuz gerekli görür ise farklı tedavilere yönelebilirsiniz. Dişlerinizin düzenlenmesi için farklı apareyler kullanılmaktadır. Bu apareylere örnek verecek olur isek, diş teli, diş implantı ve benzeri şekillerde listemizi uzatabiliriz değerli okurlarımız. İnsanların dişlerini ileri yaşlarda düzeltebileceğine bir sinyal veren ortodonti tedavisi, çocuk yaşlarda yapılır ise bu duruma pedodonti diyoruz. Ortodonti daha çok 18 ve üzeri çocuklara bakan bir bilim dalı olarak görülse de çoğu profesör doktor çocuklar için de bu hizmeti sunuyor.

 

Ortodonti Tedavisi Ve Cerrahi!

Ortodonti tedavisinin cerrahi yönlerini incelemek isterseniz, öncelikle olayın çene ameliyatları boyutuna ulaşmamız gerekecektir. Çene yapısının düzenlenmesi ve eskisinden daha kaliteli bir görünüme kavuşması için, ortodontinin büyük bir desteği vardır. Ortodontik tedavilerde, genellikle cerrahi operasyonlara alt yapı hazırlanır ve bu alt yapılar ile ameliyata hazır hale getirilir hasta. Bu yüzden rahatlıkla ortodonti tedavilerine başvurabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. evren dedi ki:

    dişlerime tel taktırmak istiyorum. 18 yaşıma bu ekimde giricem. fiyat bilgisini öğrenmek istiyorum. ve devlet tarafından uygulanan ücretsiz diş teli hakkında bilgi almak istiyorum.
    dişlerimin arası cok ayrık hemde hepsinin.

  2. Sıla dedi ki:

    Merhabalar,
    Ben 2 sene önce diş teli taktırmak için bir ortodontistiğe gittim.Benim tek sorunum ön dişlerimin ayrık olması ve yine biraz ileride olmasıydı.Doktorum bana damaklı diş teli verdi lakin sonra birleşmediğini çünkü arasında galiba diş eti olduğunu sanırım söyledi.Yani bu acıyla yaptırdığım tedevide bir tek dişlerim hafif geri geldi ondan sonra da teli artık bırakabileceğimi söylediğinde bıraktım şimdi başladığı zamankinden hiç bir farkı yok.Acaba şimdi tekrar tel taktırırsam işe yarar mı?Bu arada 17 yaşındayım.

Yorum Yaz