Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Omuz Geliştirmek Omuz Kasları Nasıl Çalıştırılır?

Omuz kası medial, anterior ve posterior olarak adlandırılan 3 ana kas grubundan oluşur. Omu kası geliştirmek zordur. Çünkü egzersiz sırasında çabuk yorulur ve çok uzun çalıştırılması gerekir. Eğer temel hareketleri dikkatli ve doğru bir şekilde yaparsanız omuz kaslarınızı oldukça büyük hacimlere ulaştırabilirsiniz.

Military Press

Military press, hemen hemen en etkili omuz kası geliştirme hareketidir. Halter veya dumbbell ile yapılabilir. Oturarak yapılabileceği gibi ayakta da yapılabilir. Ayakta yapılan çeşidinde ayaklar omuz genişliğinde açılır ve vücudun ağırlık dengesinin tam ortaya gelmesi sağlanır. Hareket temel olarak, ağırlığın omuz hizasından en tepeye kadar avuç içleri öne bakacak şekilde kaldırılması ile tamamlanır.

Lateral Raises

Bir diğer etkili omuz geliştirme hareketi de lateral raises hareketidir. Bu hareket çoğu zaman ayakta yapılır. Ağırlıklar iki elde aşağı doğru tutulur ve yavaşça yana doğru baş hizasına kadar kaldırılır. Bu hareketi doğru yapmak kadar yavaş yapmak da son derece önemlidir.

Arnold Dumbbell Press

Bu hareket ismini ünlü vücut geliştirme şampiyonu ve oyuncu Arnold Schwarzenegger’dan almaktadır. Bizzat Arnold Schwarzenegger tarafından geliştirilmiş olan bu hareket, yeni başlayanlar için oldukça hızlı bir omuz gelişimi sağlayacaktır.

Sırt desteği alabileceğiniz herhangi bir sandalye veya sehpaya oturun. Avuç içi kendinize dönük şekilde dirseklerinizi kırarak dumbbellı göğüs seviyesinde tutun.

Şimdi hareketi tamamlamak için ağırlıkları yavaşça kaldırırken avucunuzu karşıya doğru çevirin. Hareket tamamlandığında elleriniz en üst seviyede ve avuç içleriniz karşıya dönük olmalı.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz