Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Nezle Olmamak İçin Tavsiyeler!

Mevsimsel sıkıntılar ile oluşan pek çok hastalık, günümüzde insanların kabusu haline dönüşen süreçler çerçevesinde oluşabilmektedir. Keza şehir sıkıntıları ve farklı bölgelerde yaşanan hava değişimleri, kişinin vücuduna negatif etki yaratarak bizzat etkileyebilir. Burun akıntısı olarak bilinen nezle, kişinin kendini daha kontrolsüz hissetmesine neden olmaktadır. Bu yüzden, bizzat dikkat gerektiren bir olgu olmuştur!

 

Nezle Olmamak Artısı!

Nezle olmamak için, dikkat edilmesi gereken en temel olgu şudur ki; kişi tamamen kendini korumalı ve kıyafetini ona göre dikkatli giyinmelidir. Soğuk havalarda daha rahat yayılan virüsler ile yayılan bu hastalık, çoğu zaman bir salgın olarak çıkmaktadır karşımıza. Şehirler arası sık sık yolculuk eden insanlarda daha fazla görülen bu hastalık, hepimize örnek olay olarak sunabilir. Bu konuda yapılan çalışmalara göre, nezleden korunmak için ihtiyacınız olan en büyük şeylerden birisi de enerji ve vitamin takviyeleridir. Vitamin konusunda zenginlik yaşıyor iseniz, yani vitamin sıkıntısı çekmiyor iseniz rahatlıkla nezle olmadan sıkıntıları atlatabilirsiniz. Mevsimin getirdiği pek çok hastalık, mevsimsel sıkıntılar ile çözülebilecek derecede olmaktadır. Bu yüzden bizzat hava şartlarına ve hava tahminlerine göre planlarınızı yapmalısınız!

 

Ada Çayı Bir Alternatif!

Nezle konusunda ot çayları da büyük bir artı sunmaktadır. Bizzat bitkisel tedavi olarak kullanılmasa da, hastalık önleyicisi olarak ciddi bir artı sunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz