Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Nanenin Faydaları ve Şifaları

Baharatlar özellikle her şekilleri ile, her şekillerinden kasıt taze ve kuru şekilleri ile şifa kaynağıdır. Yiyeceklerimize, içeceklerimize inanılmaz derecede güzel tatlar katan bu bitkilerin bilmediğimiz o kadar çok yararı vardır ki, kullandığımız zaman etkilerini gözlemlediğimizde bu durumun ne kadar gerçek olduğunu kendimize söylemekten kendimizi alamayız. Biz de doktorlar her zaman bu tip vücudumuza denge getirecek bitkileri sizlere alternatif tıbbın birer ürünü olarak sizlere sunmaktan mutluluk duyarız. Özellikle benim gibi iç hastalıkları uzmanı hekimleri her şeyin çözümü olarak kimyasal ilaçları görmez ve hastalarına her zaman bu tip doğal çözümlerin yolunu da gösterir.

Taze Nane tam bir…

Taze nane tam bir şifa deposu olarak karşımıza çıkıyor. Bu şifa deposu yiyeceklerde içeceklerde taze olarak kullanılır ise yaptıklarını gördükçe bu bitkiyi daha da çok tüketmek isteyeceksiniz. Özellikle ben mide ile ilgili sorun yaşayan hastalarıma taze naneyi ilk alternatif olarak bildiriyorum. Gerek içeceklerde, gerek yiyeceklerde mide sorunlarını gidermek için rahatlıkla kullanılabilir.  Taze nane sindirimi çok net bir şekilde düzenler. Eğer sindirim yollarında sorun yaşadığınızı hissediyorsanız hemen taze nane ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun dışında sürekli mide bulantısı yaşayanlar için de taze nane bulunmaz bir ilaçtır. Yazımın başından beri tekrarladığım gibi hem içeceklere hem yiyeceklere inanılmaz derecede yakışan bu baharatın bol bir şekilde kullanılması özellikle mide merkezli sorunlarda hastaların imdadına yetişecektir.

Ağız kokusu olanlara…

Ağız kokusu olanlara da bire bir gelecek bir baharattan bahsediyoruz. Zaten çiklet ve ağız sağlığı ürünleri endüstrisinde çokça kullanılan taze nane bu ürünler olmadan da direkt kullanıldığında nefesi çok net bir biçimde tazeleyecektir. Herkes taze bir nefesi sever. Bu sebepten hareketle herkesin nane kullanması, tüketmesi çok yararlı olacaktır.

Boşaltım sisteminde de…

Boşaltım sisteminde de nanenin etkilerinden bahsedecek olursam, naneyi çok başarılı bir idrar sökücü olarak düşünebilirsiniz. Çünkü nane kullanımında idrar yapmada sorun yaşayan hastaların bu şikâyetlerini terk ettikleri gözlenir. Ben de birçok hastamda bu durumu gözlemlediğim için size naneyi bu konuda da önerebilirim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz