Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Misk Çiçeği – Misk Otu Şifaları ve Faydaları

Doğada bulunan tüm bitkilerin, çiçeklerin, biz insanlar üzerinde farklı etkileri ve faydaları vardır. Bu bilgilerin bir kısmına hâkim olmakla birlikte halen varlığından haberdar bile olmadığımız birçok bitki doğada bulunmakta. Bununla birlikte, varlığını bildiğimiz ancak faydalarını, şifalarını halen bilmediğimiz birçok bitki de var.

Bugün hasta olduğumuzda kullandığımız birçok ilacın kökeni doğada. Doğada doğal halleriyle bulunmakta olan bu şifalı bitkiler, laboratuvar ortamlarında farklı şekiller alarak ve farklı türde kimyasallarla birleştirilerek karşımıza geliyor. Ancak bunların bazı yan etkileri de olabiliyor.  Bu sebeple bitkilerin doğal hallerindeyken barındırdıkları faydaların ve şifaların yerini hiçbir şey tutmuyor. Benim sizlere önerim, çok zorda kalmadıkça, ilaç tedavilerinden uzak durmanız ve de daima doğal besinleri tercih etmeniz.

Misk Çiçeği ve Faydaları…

Misk çiçeği, ikiçenekliler familyasından olan bitkidir. Oldukça güzel kokulu olan misk çiçeği bitkisi, doğal ortamında yaklaşık bir metreye kadar uzayabilmektedir. Misk çiçeği halk arasında eşekkulağı bitkisi olarak da bilinmektedir. Bunun dışında bilinen diğer adı ise Knautia bitkisidir. İçinde acı taneler barındıran misk çiçeği, birçok şifalı özelliğe sahip bir bitki özelliği taşımaktadır. Bunları kısaca şöyle açıklayabilirim. Misk çiçeğinin en önemli özelliği sakinleştirici etkisi olmasıdır. Misk çiçeği insanlar üzerinde sinir yatıştırıcı bir güce sahiptir. Misk çiçeğinin bir diğer önemli özelliği, ciltte oluşan yaralara, izlere iyi gelmesidir. Bununla beraber misk çiçeği, egzama rahatsızlığı olan kişiler üzerinde de oldukça faydalı bir etkiye sahiptir. Misk çiçeği ayrıca, özellikle kış aylarında sıkça yaşadığımız boğaz ağrılarına da oldukça iyi gelmektedir. Kaynatılarak içilen misk çiçeğinin suyu, boğaz ağrısı yaşayan kişilere oldukça iyi gelmektedir. Bununla birlikte misk çiçeği kronik öksürük sıkıntısı yaşayan kişiler için de bir nevi ilaç gibidir.

Doğaya kulak verin…

Doğaya kulak verin derken aslında boş yere bir çağrı yapmıyorum. Çünkü her türlü sorunun, her çeşit hastalığın yanıtı doğanın içinde saklıdır. Onu bulmak da bize düşüyor. Bu yolda ben ve benim gibi hekim arkadaşlarımın izinden giderken, gözünüz hiçbir şekilde arkanızda kalmasın.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz