Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide bulantısı birçok kişinin şikayet ettiği ve birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Genelde kusma durumlarını oluşturan mide bulantısının daha birçok sebep olduğu durum mevcuttur. Bunun gibi mide bulantısına da sebep olan birçok durum mevcuttur. Belirti olarak basit ve birçok kişinin bildiği bir yol olan kusma hissi ortaya çıkar. Midesi bulanan kişide kusma hissi ve sanki her an kusacakmış gibi bir hal oluşur. Bu da hastaları rahatsız eder. Alkol, sigara, ilaçların çeşitli yan etkisi, gıda zehirlenmeleri, migren, ülser, yolculuk esnasında aracın tutması, apandisit hastalığı gibi birçok neden mide bulantısının oluşmasına sebebiyet verebilir.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

  • Nane, zencefil otu, lavanta gibi bitkileri koklamak midesi bulanan kişinin bulantısını geçirebilecek doğal yöntemlerdir.
  • Papatyayı kaynatıp çayla birlikte içmek veya papatyanın suyunu çıkararak kaynatıp daha sonra o suyla ıslatılan havlunun karında gezdirilmesi mide bulantısına iyi gelen bir yoldur.
  • Ihlamurun demlenerek günde 1-2 defa düzenli olarak içilmesi mide bulantısına iyi gelecektir.
  • Kekiği toz haline getirerek günde 3-4 defa içmek de mide bulantısı durumu için birebirdir.  İçerisine damlatılan birkaç damla limon sizin için daha iyi olacaktır.
  • Zencefilin veya köklerinin kaynatılarak günde 3-4 sefer tam bardak olarak içilmesi veya kaynar suya en fazla 1 çay kaşığı olmak üzere zencefil tozunun atılması ve suda 10 dakika kadar bekletilmesinin sonrasında içilmesi de sizin için iyi olacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz