Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Mide bulantısı nasıl geçer?

Mide bulantısı, hemen hemen herkesin hayatında karşılaştığı ve çok yaygın olan bir problemdir. En az bir kere herkesin midesi bulanmıştır ve nasıl bir his olduğunu bilirsiniz.  Mide bulanması durumunda, tıpkı diğer hastalıklarda olduğu gibi hemen ilaçlar kullanmak yerine ilk önce bitkilerden yardım almak gerekiyor. Bitkisel tedaviler yüzyıllardır her zaman olumlu sonuçlar vermektedir.

Hangi bitkiler bulantıya iyi gelir?

Mide bulantısına iyi gelen bitkilerin en başında zencefil gelir. Zencefil çok etkili bir mide bulantısı bastırma aracıdır. Baş ağrısına eşlik eden bulantılarda, mide sancılarına eşlik eden bulantılarda, hatta kemoterapi radyoterapi gibi ağır ilaç kullanım gerektiren bulantılarda zencefil, oldukça masum ve etkili bir bulantı gidericidir. Bulantı gidermeye yardımcı diğer bitkiler ise nane, fesleğen, okaliptus grubu bitkileridir. Bu bitkileri hem koklamak yardımıyla hem de demlemek suretiyle tüketilerek mide bulantısını bastırmaktadırlar.

Geçici mide bulantılarına  yanınızda minik bir kapta nane yağı taşırsanız ve bunu bulantı esnasında koklarsanız mide bulantınızın bir anda bastırıldığını hissedeceksiniz. Eğer bu yetmiyorsa dolu bir tatlı kaşığı kuru naneyi bir su bardağı suda demleyip tüketerek mide bulantınızı bastırabilirsiniz. Zencefil kadar etkili bir yöntem olmasa da geçici bulantılarınızı bastırmaya yardımcı bir yöntemdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kral dedi ki:

    benim midem bulanıyor arasıra geçiyor ama sonra geri geliyor

  2. Emre dedi ki:

    Midem çok bulanıyor.Bir yandan da ishal var.Evde bahsettiğiniz bitkilerden yok.Hareket ettikçe karnım ağrıyor ve bulantı başlıyor.Ne yapmam gerekli?Nane limon içsem iyi gelir mi?Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum Yaz