Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Masum Gözler için Makyaj!

Masum göz makyajı için gözlerinizi belirginleştirirken göz kalemini yarım çekmeli, kirpikleriniz için iddialı rimel kullanmamalısınız. Vamp imajı istemiyorsanız gözlerinizin güzelliğinin ortaya çıkması için öncelikle cildinize, cilt sağlığınıza özen göstermelisiniz. Kusursuz bir cilt, gözlerinizin masumiyetini korur.

 

Cilt sağlığını neler etkiler?

Sağlık açısından cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek çok önemli. Özellikle yaş ilerledikçe cildimizde oluşacak deformasyon ve kırışıklıkları düşünecek olursak, cildimize özen göstermemiz şart. Aksi takdirde güneş ışınları, sigara, alkol, makyaj malzemeleri, dengesiz beslenme gibi pek çok etken sayesinde cildimiz olumsuz etkilenecektir. Sonuç olarak da bu durum solgun bir cilt ve erken oluşan çizgiler ve deformasyonlara neden olacaktır. Güneş ışınları cilt için gerekli ancak bir o kadar da tehlikelidir. Fazla güneşte kalma sonucu güneş ışınları, cilt altına nüfuz ederek ciltte ciddi hasarlara neden olabilir. Bunun için gerekli olan en azından koruyucu ürünler kullanmak ve fazla güneşte kalmamaya çalışmaktır. Dikkat edilmediği takdirde ciltte lekelere ve erken kırışıklıklara hatta daha da tehlikeli problemlere yol açabilir.

 

 

Güzellik sadece göz makyajı ile değil, kusursuz bir ciltle de mümkündür, işte güzellik sırları

Bunların dışında cildimiz için en önemli şeylerden biri de bol su tüketmektir. Ciltte ihtiyaç duyulan sıvı dengesini koruyabilmek de elbette çok önemlidir. Bol su tüketmek cildimize daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Elbette dengeli beslenme de çok önemli. Dengeli beslenerek de cildimizin daha sağlıklı görünmesini sağlamış oluruz. Ayrıca sigara ve alkolden de kesinlikle uzak durulmalıdır. Özellikle sigara ciltte sararma, renk kaybı, lekeler, ağız ve göz çevresinde kırışıklara neden olan bir faktördür. Sigara aynı zamanda cildin elastik yapısını da bozar.

 

 

Ayrıca stres, üzüntü, uykusuzluk da ciltte solgunluk, sivilce, gözaltı halkaları gibi kötü görüntülere neden olur. Bu nedenle yeterli düzeyde uyku uyumak ve stresten olabildiğince uzak durmak gerekir. Aşırı sıcak ve uzun süreli duş almak da cildin yüzeyindeki yağ dengesini bozup ciltte kurumalara neden olacaktır. Günümüz koşullarında cilt sağlığı için pek çok sağlıklı bakım ve koruyucu ürünler bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz