Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Marulun Faydaları, Nelere iyi gelir?

Marul sebzesinin faydaları konusunda, oldukça farklı çalışmalar oluşturuluyor. Günümüzde hemen hemen her salata öğününde kullandığımız marul sebzesi, akabinde maydonoz ile birleşince çok daha faydalı olmaktadır.

 

Marulun Bilinen Faydaları Nedir?

Marul sebzesi, K vitamini ve klorofil konusunda oldukça zengin bir bitkidir. Günümüzde oldukça fazla tüketilir ve kendi içinde farklı guruplara ayrılır. Özellikle rengi daha da koyulaştıkça klorofil miktarının artışı bilinir. Artış ile daha da fazla bünyemize giren bu klorofil, vücudumuzdaki toksinlerin atılması için de oldukça önemli özellikler sunmaktadır. Vücudumuzdaki toksinlerin atılması, bizim için çok sağlıklı bir eylemdir. Bunların dışında vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan bu sebze, pek çok ürün ile birlikte rahatlıkla tüketilebilir.

 

Marul İçinde Bulunan Vitaminler Nelerdir?

Gayet sağlıklı olan ve hemen hemen her türlü yemek ile birlikte yenilebilen bu sebze, A, B ve C vitamini konusunda oldukça zengindir. Fitokimyasal maddeleri ile de insanlara güç veren bu sebzenin, oldukça farklı faydaları ve yararları bulunmaktadır. İnsanların sık sık tüketmek istediği bu besinin besin değerleri, gayet etkili bir tabloya sahiptir. Marul tüketilir iken, genellikle diğer salata ürünleri ile birlikte tüketilir. Vitamin ve minarel kombinasyonunun güçlü olması ile birlikte, bağışıklık için de oldukça olumludur. Kanda oluşan radikallerin de çalışmasını hızlandırmaktadır. Marulu yıkar iken oldukça dikkatli olunmalıdır. Suda bekletir iken içine sirke koyabilirsiniz. Marul, salata olarak tüketilmelidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz