Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Lifli Gıdaların Faydaları Nelerdir?

Günümüzde herkes potansiyel bir obez adayı. Çünkü çevremizi sarmış olan sağlıksız yiyecekler ve bu yiyeceklerin üzerimizde oluşturduğu tehdit bu tip bir adaylığı beraberinde getiriyor. Biz hekimler her fırsatta ne yemeniz gerektiğini, ne yememeniz gerektiğini sizlere söylüyoruz. Bu durum aslında her alandaki hekimlerin ilgilenmesi gereken bir detay olarak ortaya çıkıyor. Çünkü uzmanlık alanı ne olursa olsun hekimler yiyeceklerin bir sonucu olarak bir konu ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu noktada da bu durumu engellemenin tek yolu bir diyet önerimi olabiliyor. Son zamanlarda her hekim lifli gıdaların ne kadar yararlı olduğuna dair içinde lifli gıdalar olan diyetler öneriyorlar.

Lifli gıdalar ile…

Lifli gıdalar ile birlikte yararlı bir şeyler yediğinizi ilk anda hissedeceksiniz. Aslında zaten bir şeyi yerken yararlı ya da zararlı olduğunu insan damak tadı çok net bir şekilde anlayabiliyor. Bu tecrübeyi lifli gıdalarda çok net bir şekilde yararlı bir şey yaptığınızı anlayacak seviyede elde edebiliyorsunuz. Bu noktada zaten doğru bir işin kapısını ilk aşamada kendinize inandırmış olacaksınız. Lifli gıdalar en temel anlamda sizi tok tutarken bir diğer yandan da sağlığınıza çok önemli ve iyi şeyler yapıyor olacaklar.

Diyabetikler için en net…

Diyabetikler için en net çözüm olarak lifli gıdalar gösterilebilir. Çünkü diyabetikler yani şeker hastaları için şeker seviyesini dengede tutacak en başarılı besin lifli gıdalardır. Bundan hareketle diyabet hastalarına en net bir biçimde önerilen gıdalar arasında lifli besinler en önde gelmekte. Ben de bu tip hastalarıma lifli besinleri her öğünde kararında tüketmesi yönünde telkinlerde bulunuyorum.

Kolesterol belasına bire bir…

Kolesterol belasına bire bir olarak gösterilen lifli gıdalar, bu sebeple kolesterol sorunu yaşayan hastalara şiddet ile önerilmekte. Bir diğer taraftan sindirim sistemini çok net bir şekilde düzenlediği için bu besinler bir diğer tarafta yani sindirim tarafında da hastalara önerilmekte.

Siz de hem diyette, hem diyabette hem de kolesterol sorunlarından birisini yaşıyorsanız; hiç vakit kaybetmeden lifli gıdalar ile beslenmeye başlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz