Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kulak Çınlaması Neyin Belirtisidir

Bazı zamanlarda kulak çınlaması değişik bilgilere yorumlanmaktadır. Uzak mesafede bulunan tanıdık kişilerin kulağı çınlayan kişiyi andığı şeklinde tabir edilir. Kulak çınladığı zaman sağ ve sol kulak ayrı ayrı yorumlamalara müsaittir. Sağ kulan çınladığı zaman hayırlı bir iş olacağa işaret edilirken, sol kulağın çınlaması kötü bir olayın meydana geleceğinin belirtisidir. Bazı hastalıkların belirtisi olan bu çınlama meydana geldiği takdirde insan beyninde zil çalıyormuşçasına yüksek ses duyumu ortaya çıkar. Sesin şiddeti arttığında ve sürekli olarak meydana geldiğinde rahatsız olan kişiler en yakın sağlık personellerine muayene olmaları en iyi çözümdür. Genellikle bir damar anormalliğinden kaynaklanan veya kasların düzensiz kasılmasından sonra ortaya çıkabilecek kulak çınlaması kulağın içerisinden gelen seslerden kaynaklanır.

Düzenli şekilde kasılmayan kaslar kulak içerisinde ses şiddeti oluşturarak insan hasta olmadan önce son uyarı şekilde belirtir. Tıptaki terimiyle tinnitus adı verilen çınlama hastalığının çeşitli nedenleri yer almaktadır. İnsan vücudunda meydana gelen hastalıkların çoğu bitkisel tedavi sistemlerine tabi tutularak doğal şekilde iyileşme süreci başlamaktadır. Kulakta çıklanma genel olarak duyum sorunlarıyla birliktelik gösterir. Bu sesin asıl merkezi duyum kanallarında bulunan sinirlerin işitme kaybı neticesinde elektiriksel etkileşim gösterir beyin bunu çınlama olarak algılar. Kulak kanalı tıkanan, dış ve iç kulak yolu iltihaplanması, yükses oranda ses, sürekli aspirin kullanılması, çene eklemindeki dengesizlikler, tansiyon yüksekliği, iç kulak ve beyin sapı urları kulak çınlamasına sebep olabilir. Çok sıklıkla görülen bir durumdur.

 

Ses oranının az olduğu ortamlarda daha çok duyulması aslında her zaman olan çınlamanın sanki o an ortaya çıktığı algısını uyandırır. Kulak çınlamasından korunmanın basit pratik yolları mevcuttur. Şiddetli seslerde uzak durmak gerekir.  Çınlamaya yol açabilecek ilaçlar çok önem arz etmiyorsa kullanılmamalıdır. Hipertansiyon hastalığı bulanan kişi muhakkak tedavi olmalıdır. Bu şekilde kulan çınlamasının önüne geçebilir. Aynı şekilde diyabet problemi yaşayan birey bu hastalık sebebiyle çınlama sorunu yaşıyor olabilir. Kan basıncını düzenli tutma gerekli olduğundan tuzlu yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Hareket etmek bu konuda rahatsızlık duyan bireylere iyi gelecektir.

 

Çünkü hareket etmek kan dolaşımını hızlandıracağından çınlama sorunun önüne geçilebilir. Diyet yapmak kolesterol oranını düşüreceğinden kulak rahatsızlıklarını engeller. Östaki enfeksiyonu için tedavi olunmalı. Alerjik rahatsızlıklar en kısa sürede çözüme ulaştırılmalı ve kulak yolunun rahatlaması sağlanmalıdır. Vücudun bütün organları birbiriyle bağlantılı olduğundan kulak rahatsızlıkları pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Çınlama problemi yaşayan kişiler mutlaka geciktirmeden bir doktora danışmalı gerekli tedavi kısa sürede başlamalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sbl dedi ki:

    Merhaba benim kulağımda çınlamadan farklı sanki kulağımın içinde birşey oynuyormuş gibi hissediyorum kulak burun boğaz cıya gittim ama hiçbirşey yok dedi 4 günden beri bu devam ediyor sizce ne olabilir?

Yorum Yaz