Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kulağa Kaçan Su Nasıl Çıkartılır ?

Gün içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı birçok insanın kulağına su kaçabiliyor ve insanlar bundan oldukça rahatsız oluyor. Uzmanlar, her yıl bu gibi şikâyetlerden dolayı binlerce insan hastanelere başvuruyor. Kulağa kaçan su ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor.

Kulağa kaçan su, hayatınızı adeta bir kâbusa çevirebilir ve kulağınızın sürekli olarak uğuldamasına ve rahatsız olmasıne neden olabilir. Halk arasında genellikle bu gibi durumlarda su kaçan kulak aşağı gelecek şekilde eğilerek tek ayak üzerinden zıplayarak kulağakaçan su çıkarılmaya çalışılır eğer bu gibi yöntemlerle sorunu halledemezseniz mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Kulakta bekleyen su, zaman içerisinde o bölgede bakteri oluşumunu hızlandırır ve kulak içerisinde çeşitli iltihapların oluşmasına neden olur.

Kulağa Kaçan Su Nasıl Çıkartılır?

 • Su kaçan kulağınız yastığa gelecek şekilde yatın ve bir süre bekleyin, kısa bir süre içerisinde kulağınıza kaçan su dışarıya çıkacaktır.
 • Düşük ayarda çalıştırdığınızda saç kurutma makinesi ile kulağınıza kaçan suyu kurutabilirsiniz fakat saç kurutma makinesini kulağınıza çok fazla yaklaştırmayın.
 • Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz ve reçetesiz satılan antiseptik kulak damlaları kullanabilirsiniz.  Su kaçan kulağınızı aşağıya doğru gelecek şekilde çevirin ve öncesinde kulağınıza 2–3 damla sıkın. Kısa bir süre içerisinde kulağınıza kaçan su dışarıya çıkacaktır.
 • Kulağınıza kaçan suyu çıkartmak için bir sürü yola başvurdunuz ve hala herhangi bir sonuç vermediyse en kısa süre içerisinde doktorunuza başvurabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. zeynep dedi ki:

  dün denize gittim kulağıma su kaçtı çıkaramıyorum şimdide saç kurutma makinesini denicem önerileriniz için teşekkürler

 2. marina dedi ki:

  dün kulağıma su kactı yöntemleri denedim fakat çıkmadı hala şuan ağrıyor ve çıtırtılar geliyor her hareketimde yürürken bile ses duyuyorum. 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

  ama yine de teşekkürler yöntemleriniz için 😀 😀 😀

 3. sohbet dedi ki:

  bu site süper googlede hak ettiyi yerde bence

Yorum Yaz