Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kozmetik Ürünlerinin Zararları ve FAYDALARI

Kozmetik ürünleri, vücudun değişik bölgeleri için farklı fonksiyonlara sahip bir çeşitlilik göstermektedir. Ellerden, göz bölgesine; yanaklardan, dudaklara… vesairesi için üretilmiş ürünler bu çeşitliliği oluşturmaktadır. Vücudunuzda uyguladığınız bölgelere göre kozmetik ürünlerin fonksiyonlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Kil Maskesi: Halk arasında sivilce olarak tabir edilen akneli yüzlere uygulanır. Vücudun yağ dengesindeki bozukluk, kil maskesi ile düzeltilmektedir.

Güneş Koruyucu Krem: Gereğinden fazla maruz kalınan güneş ışınları, cildin erken yaşlanmasına sebep olmaktadır. Bunun yanında; kırışma ve lekelenme de güneş ışınlarına fazla maruz kalınmasının sonucudur. Güneş koruyucu kremler, koruyuculuk yüzdeleri değişiklik göstermekle beraber, cildin ortalama ihtiyacı olan ışınları alarak cildi korur ve bu problemlerden uzak tutar.

Peeling: Cildin, maske yoluyla ölü hücrelerden arındırılması işlemine peeling denir. 7 ila 10 günde bir defa uygulanmasıyla, ciltteki ölü deriler temizlenir ve cildin yenilenme süreci hızlandırılır.

Kırışıklık Kremi: Orta ve orta-üstü yaş grubuyla (30 yaşından itibaren) başlayan cilt kırışmalarının oluşumunu engeller.

Dudak Koruyucu: Kış mevsiminde soğuktan çatlayan ve yaz mevsiminde sıcaktan deforme olan dudakların nemlendirilerek bu dezenformasyonların oluşumunu engeller.

Duş Jeli: Marka ve aromasına göre çeşitli fonksiyonlar barındıran duş jelleri, vücudun nefes alarak ferahlamasını ve rahatlamasını sağlar.

El Kremi: Gün boyunca çeşitli dış unsurlara maruz kalan ellerin deforme olmasını engeller, nemlendirerek yumuşamasını sağlar.

Sabun: Temizliğin temel maddesidir. Vücudu bakteri ve mikroplardan arındırarak hijyeni sağlar.

 

 

Vücut Losyonu: Vücudu nemlendirerek derinin kurumasını engeller ve deriyi canlandırır.

Leke Kremi: Ciltte meydana gelen deformeleri, lekeleri ve bunların sonucunda oluşan izleri iyileştirir.

Sivilce – Akne Jeli: Aknelerin (Sivilcelerin) oluşmasına neden olan mikropları temizler.

Nemlendirici Bakım Losyonu: Ciltte gerekli olan nem oranını sağlayarak deride oluşabilecek kuruma ve çatlamaları engeller.

Göz Kremi: İnsan vücudundaki en ince ve hassas derinin bulunduğu bölge göz çevresidir. Bu bölgenin hassasiyeti sonucunda, çeşitli sebeplerle oluşan kırışıklıkları, gözaltı torbalanmalarını ve göz çevresindeki mor halkaların oluşumunu önler.

 

 

Çatlak Önleyici Krem: Hızlı kilo alıp vermekle, hamilelikle ve cildin nemsiz kalmasıyla oluşacak olan deri çatlaklarını önler; eğer çatlak varsa, iyileştirir.

Yüz Temizleme Jeli: Yüz derisinin yaşlanmasını geciktirir; gündüz ve gece boyunca kirlenen yüzün temizlenmesini, nefes almasını sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz