Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Konjonktivit nedir?

Bir çeşit göz hastalığı olarak karşımıza çıkan bu hastalık türü, gözün bizzat dış yapısında oluşuyor. Gözün dış kısmında yer alan ve dışarıdan beyaz olarak görünen bu yere, bizler konjoktiva diyoruz. Bu konjoktiva, çok hassas bir bölge olduğu için korunması ve etkili bir şeklide çalıştırılması, ciddi bir hassaslık gerektiriyor. Konjoktiva, gözün dışını kaplıyor ve görme merkezinin yanında yer alıyor. Hatta bizzat odak noktası da diyebiliriz. Gözü çevreleyen bu doku, oldukça önemli bir dokudur ve insanlar bu dokuyu korumak adına birbirinden farklı çalışmalar yapabilirler.

 

Konjoktiva Hastalıkları ve Konjoktivit

Göz çevresinde yer alan konjoktiva üzerinde yahut içinde oluşan hastalıkların çok farklı isimleri vardır. Lakin bu bölgede oluşan hastalıkların hemen hemen her ismine, göz kızarıklığına ve benzeri şekillerde oluşan alerji gibi hastalıkları verilen isim olan konjoktivit, günümüzde oldukça hafif vakalar olarak ele alınsa da büyük vaka olarak da karşımıza çıkar. Konjoktivit, gözün beyaz kısmının çeşitli nedenler ile kızararak yahut reaksiyon göstererek, kırmızı göz tabiri ile adlandırılarak oluşturulan durumlara dahi verilen bir tıbbi isimdir. Konjonktivitler, gözün beyaz noktalarında yer alan kızarıklık ve kanlanma gibi ve kaşıntı ile ortaya çıkan bir hastalıktır.

 

Bu Hastalığın İlerlemesi!

Gözün damarlanmasının ve batmasının artması ile ilgili olarak ortaya çıkan bu hastalık, ana kökeni olarak birçok farklı kökeni barındırıyor. Alerjik maddeler ve virüsler ile de ilgili bir hastalık olan bu hastalığı, derhal muayene ettirmeniz tavsiye edilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz