Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kızarıklık ve Kaşıntı İçin Şeftali Maskesi

Haftada bir kez rahatlıkla uygulayabileceğimiz bu maskenin ciltte oluşan kızarıklık ve kaşıntılar için oldukça yararı vardır. Malzememiz ise sadece şeftali olduğundan dolayı rahatlıkla her evde uygulanabilir bir maskedir.

Malzememiz:

  • Şeftali

Hazırlanışı:

Öncelikle şeftalinin yüze rahatlıkla uygulanabilmesi için püre haline getirilmesi şarttır. Bu doğrultuda rendeleyebilir ya da kendi yöntemleriniz ile şeftaliyi püre haline getirebilirsiniz. Ardından her maskede yapmanızda fayda olacak bu işlemi yani yüzünüzü sabun yardımı ile bol su ile yıkamanız gerekecektir. Bu sayede cildiniz tamamen saf halini alacak ve maskenin uygulanması çok daha rahat olacaktır. Ardından masaj yöntemi ile şeftaliyi cildinize yedirebilirsiniz. Maskenin yapılışı kadar uygulanışı da önemlidir. Bu doğrultuda gelişi güzel değil de sanki cildinize masaj yapıyormuşçasına şeftaliyi sürmeniz çok daha olumlu sonuç almanıza neden olacaktır. 15 dakika kadar ciltte bekleyen bu maskeyi ise daha sonrasında ılık su yardımı ile durulayabilirsiniz. Dikkat etmelisiniz ki, doğal maske uyguladığınızdan dolayı sabun ve benzeri kimyasallar kullanmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Bu tür maskeleri akşam vakti yapmakta fayda vardır, bunun en önemli sebeplerinden birisi ise uyuyacağınız için yüzünüze nemlendirici sürebiliyor olmanızdır. Aynı şekilde şeftali maskemizi de gece uyguladığınızı var sayarsak yatmadan önce nemlendirici ile yüzünüzü destekleyebilirsiniz. Genel olarak kullanacağınız nemlendiricinin e vitamini barındırmasına özen gösterin.

 

 

Çok daha faydalı olacaktır. Yüzünüze nemlendirici sürdükten sonra ise sabah kalktığınızda sabun kullanmanız gerekecektir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi ise e vitamininin güneşte lekeye sebep olmasıdır. Sabah kalktığınızda yüzünüzü sabun ve benzeri bir cilt temizleyici ile bol su desteğini de alarak yıkamanız e vitamininin atılmasına sebep olur ve ardından dışarı çıksanız dahi güneş yüzünüzü etkilemez. Aksi takdirde güneş lekeleri moralinizi bozabilir. Olur da maskeyi sabah yapma durumunuz meydan gelirse bu durumda da e vitamini içermeyen bir nemlendirici kullanabilir ya da doğrudan gül suyu ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Böylelikle güneş lekelerinden korunmuş olur aynı zamanda maske sonrası cildinize güzel bir kıyak geçebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz