Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kitap Okumak Beyni Geliştirir mi, Kitabın Faydaları?

Öğrenmenin en net yolu nedir diye sorulsa, bu devirde artık internet ya da televizyon üzerinden elde ettiğimiz bilgilerin öneminden bahsederiz ve vereceğimiz cevap kesinlikle bu iki kaynaktan biri olacaktır. Ancak teknoloji ve felsefenin bu noktalara gelmesinde en temelde yatan öğrenmenin kaynağı yazılı eserlerdir. Yani kitaptır en önemli kaynak. Eğer bu kaynağın varlığını inkâr eder ve bu durumun çok da önemli olmadığını hisseder isek, yanlış bir yoldan sapmış birisine benzeriz. Çünkü en temel anlamda yol gösteren en önemli kaynak kitaptır. Kitap paylaşılarak ve elden ele bilginin dağılması noktasında zaten bugünkü bilgi kaynağımız yani internetin de çıkmasında ilham kaynağıdır, hatta gerekli koşuldur. Zaten bilgiyi kitaptan elde etmeyen bir kişinin böyle bir çalışma içine girebilmesini bile anlamak imkânsızdır. Bu da her zaman kitap okumanın ne kadar önemli ve nesilden nesile aktarılması gereken bir alışkanlık olduğunu ortaya koyar.

Kitap okumak kesinlikle…

Kitap okumak kesinlikle beyni geliştirir. Bu cümleyi neden kurdum diye soracak olursanız, bu soru sürekli olarak biz uzman hekimlere sorulan bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda net ve herkesi doyuracak bir bilgi vermek gerekirse çok okumak her zaman beyninizin yakalanabileceği potansiyel bir sorunu engeller ve bilginize bilgi katar. Bu bilgiler de insanın ne kadar dolu olduğu noktasında diğer insanlar ile olan diyaloğunda büyük işe yarayacaktır. Bu noktada aslında insanlık olarak beklememiz gereken en açık şey herkesin bu bilgilere haiz olup gücünü bir şekilde yaşaması düşüncesi olmalıdır.

Bu durumu daha net…

Bu durumu daha net bir şekilde açıklamak gerekirse, kesinlikle insanların elde edeceği kitap okuyarak bilgisine bilgi katma işlemi değildir. Bir diğer taraftan başımıza gelmesi muhtemel nörolojik felaketleri olmadan önlemektir. Çünkü kitap okuyan insanın beyni sürekli çalışır ve sorunlu durumları içinde bulundurmayacak kadar sorumluluk sahibi olacaktır. Eğer kitabın size böyle bir heyecan vermediğini düşünüyorsanız büyük bir yanlışın içinde olduğunuzu rahatlıkla görebilirsiniz ve hayatınıza buna göre bir akışa sokabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz