Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kas Kemikleşmesi Nedir Neden Olur?

Spor çok önemli bir şeydir. Çünkü spor ile birçok hastalığa karşı vücudumuza karşı koyma gücü kazandırırız. Bu da bizi her zaman kuvvetli kılar ve bunun karşısında yapacağımız her şey ile kendimizi daha iyi hissederiz. Spor yapan herkes kendini iyi hissetmekte çok haklıdır çünkü spor ile birlikte vücudumuzdaki toksinleri atarız ve sporun ardından kendimizi daha iyi hissettiğimizi çok net bir şekilde görürüz. Bu da her zaman sporun iyi hissettirmesine yönelik bir kanıt olarak hem çevremizden hem de biz doktorlardan duyduğunuz sözlerin başında gelir. Dolayısıyla spor yapmak her zaman tavsiye edilir.

Sporu tavsiye ederiz ancak…

Sporu tavsiye ederiz ancak her zaman bilinçli sporu tavsiye ederiz. Bilinçli spordan kastım sporun yapılması gerektiği koşulların gerçekleşmesidir. Özellikle biz operatör hekimlerin karşısına gelen vakaların büyük bir kısmının mahalle arasındaki halı sahalarda bilinçsiz bir şekilde spor yapan gençlerin vakaları olması da bu anlamda bilinçli sporun ne olduğunu herkese anlatmak gerekecektir. Bilinçli sporun birinci adımı kesinlikle iyi ısınma ve buna bağlı olarak kasları bilinçli kullanmaktır.

Bu vakalar ile birlikte…

Bu vakalar ile birlikte ciddi kas hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Birçok insan bu hastalıkları geçirdiğinin bile farkında olmadığından yani örneğin bir halı sahada sakatlandınız ve bir uzman hekime görünme tenezzülünde dahi bulunmadınız bu hastalıkların kendiliğinden geçmesini beklediniz. Bu dünyanın en büyük sorumsuzluğu olarak gösterilebilir. Zira bu tip kas hastalıkları tedavi edilmedi mi hayatınız boyunca size sorun yaratacak sorunları beraberinde getirecektir.

Örneğin kas hastalıkları…

Örneğin kas hastalıkları tedavi edilmez ise siz bu kasların kendi kendine düzeldiğini zannedersiniz ki bu çok büyük bir yanlıştır. Böyle durumlar karşımıza kas kemikleşmesi adını verdiğimiz sendrom ile karşılaşırız. Kas kemikleşmesi kas zedelenmesi sonucunda gerekli tedavi şeklinin uygulanmaması ile birlikte ortaya çıkacaktır. Bu durum ağrı ve doğru çalışmama ile kendini gösterecektir. Bu tip bir hastalığı önlemenin en önemli adımı kesinlikle öncelikle bilinçli spor, sakatlanma halinde de uzman hekime gözükmek olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz