Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kas Ağrıları Nasıl Geçer?

Kas Ağrısı Sebepleri?    

Kas ağrılarına bir çok farklı faktör sebep olabilmektedir. Bunlar büyüme ağrıları, kas romatizması, farklı hastalıkların yan etkisi olarak üç ana başlık altında incelenmektedir. Bazı durumlarda kullanılan ilaçların yan etkisi ile kas ve eklem ağrıları meydana gelebilmektedir. Bu kas ağrıları o kadar şiddetlidir ki kişi yataktan bile kalkmakta inanılmaz zorluklar yaşayabilmektedir. Kas ağrılarına neden olan bir diğer faktör ise kasılmadır bunun nedenleri arasında stres, darbe, yorulma gibi olaylar mevcuttur.

 

Kas Hastalıkları Teşhisi

EMG denilen kas sinirlerini ölçen ve sorunu bulan bir tetkik yapılmaktadır. Bu tetkik sonucuna ek olarak kreatin kinas tetkik uygulanır ve kas hastalığı ortaya çıkartılır. Kas hastalığı hetorojen bir tanımdır. Öncelikle yapılması gereken kas hastalığı neden oluşmuş ve bu hastalık nedir?  Sorularına cevap aranmalıdır.

 

Kaslar Neden Hastalanır?

Kas hastalıkları çok geniş bir hastalık grubudur, bu yüzden çok çeşitli sebeplere bağlı olarak kas hastalıkları ve dolayısıyla kas ağrıları ortaya çıkabilir. Bu nedenlerin başında genetik nedenler yer almaktadır. Genetik olmayan yani sonradan kazanılmış nedenler çok farklı nedenlerdir, toksit maddeler, ilaç yan etkisi, hastalıklar, hormonlar gibi çok farklı sebepler sonucunda oluşabilir. Çok farklı faktörlere bağlı olarak oluşan kas ağrılarının nedenini uzman hekimin yapacağı bir çok tetkik sonucunda kesin olarak bulunur ve tedavi yöntemleri sunulabilir, kişi kendi başına bir tedavi yöntemi belirlememeli ve uygulamamalıdır.

 

Kas Ağrılarının Tedavileri

 

 

Kişide kas romatizması denilen hastalık olduğu  teşhis edilmişse değişik tedavi yöntemleri yapılmaktadır. Bunun için en geçerli tedavi kuru iğne tedavisidir. Kuru iğnesi tedavisi, kişinin kas ağrısı şikayeti olduğu bölgeye iğne yapılarak gerçekleşir ve hastalık tamamen ortadan kalkar.

Diğer sebepler neticesinde oluşan kas hastalıklarının tedavisi için kas ağrısının kesin nedeni saptanmalıdır. Enfeksiyon sonucu mu? Veya genetik bir ağrı mı? Hormonal bir hastalık sonucunda mı? Oluştuğu önemlidir. Bu tedavi süreçlerinde bazen kortizon ilaçları kullanılması gerekir, bunun yanında hasta fizyoterapiste yönlendirilerek kasların gelişimi için fizik tedaviye de maruz kalmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz