Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Karnabahar Faydaları

Ülkemiz inanılmaz bir iklim kuşağında bulunduğu için her mevsimi tadında ve gerekli sürede yaşayabilen bir konumdayız. Bu da beraberinde çeşitli bitki örtüsünü ve çeşitli besin olarak değerlendirebileceğimiz maddeleri getiriyor. Bu kadar çeşitlilik olduğu noktada da ürettiğimizin fazlasını çevre ülkelere satarak ciddi bir gelir elde ediyoruz. Kaliteli tarım ile birlikte hem kaliteli besin üretiyoruz bir diğer taraftan da gelecek nesillerimizin sağlığını garanti altına almış oluyoruz. Ülkemizin bu noktadaki değerini ve kalitesini göz önüne aldığımızda her birimizin kendimizi şanslı olarak düşünmesi çok olası bir sonuç olarak gözüküyor.

Sebze ile beslenmek…

Sebze ile beslenmek çok yararlı bir beslenme yöntemi olarak gösterilir. Ben de bir hekim olarak tüm hastalarıma eğer ciddi bir sorun yaşıyorlar ise sebze ile beslenmelerini öneriyorum. Peki, neden böyle bir şey ile hastalara gidiliyor. Mantıklı bir açıklaması olması lazımdır. Sebzelerin ya da meyvelerin her biri barındırdıkları vitamin ve mineraller ile aslında tüm hastalıkların çözümü olarak ortada duruyorlar. Bu gerçekten hareketle hastalara ya da sağlıklı kişilere hayvansal gıdalardan daha çok tarım ürünlerini önermek en mantıklı tedaviye başlangıç noktası olarak gözüküyor. Bu aslında pek bir hekimlik gerektiren gerçek olarak durmuyor ancak, bunu da düşünmek çoğu zaman hastaların aklından dahi geçmiyor.

Sebzelerden karnabahardan bahsetmek…

Sebzelerden karnabahardan bahsetmek gerekirse, isminden de anlaşılacağı gibi tüketildiğinde karna bir bahar getirdiğine inanılır. Böyle bir sebzenin isminden dahi hareketle neye yaradığı ve insanların neden bu tip bir sebzeyi tüketmek istediği anlaşılabilir. Karnabaharın faydaları say say bitmez ancak özellikle mide ve onun ile ilgili sorunları çözmede bire bir bir ilaç olduğunu söylemek mümkündür.

Özellikle mide ülseri yaşayan hastalarımın karnabaharı tüketmeleri ve kaynatarak suyunu içmeleri noktasında bu ülserden kurtulduklarını gözlemledim. Bu sebeple de siz okuyucularım arasında mide ülseri sorunu yaşayanlar var ise karnabahar tüketimini artırmaları gerekir diye düşünüyorum. Bunun dışında idrar yolları enfeksiyonu yaşayan hastalarıma da karnabahar tüketimini tavsiye ediyorum. Çünkü etkin maddesinden sebep idrar yolları enfeksiyonu konusunda da karnabahar çok net bir şekilde işe yarıyor.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz