Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Karabiberin Faydaları ve Zararları

Doğa bize en adil bir biçimde davranmayı kendine yol biçmiş. Çünkü yaptıklarımız karşılığında aldıklarımız ve hayatımızın gidişatı her zaman bir denge ile birbirine bağlanmış şekildedir. Yani sözün özü olarak anlatmaya çalıştığım nokta bir şeyin çoğunun ve azının yeterli ya da israf olabileceği noktada kararında miktarının yararlı olabileceğidir. Bu sebepten hareketle atasözü olarak bildiğimiz birçok söz vardır. Bu sözler geçen zamanlar boyunca ispatlanmış birer gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sözleri kendimize kılavuz alarak yaşamımızı en güzel yolda şekillendirebiliriz. Bu da her zaman yararımıza olacaktır. Bu yoldan ayrılmadan devam etmenin yararını gördüğümüz noktada bunu telkin etmek üzere kendimizi insanlara söz anlatırken bulacağız. Biz hekimlerin de bu noktada yaptığı en önemli şeylerden biri de bu bahsettiğimiz durumun özetidir.

Baharatlar konusun özellikle…

Baharatlar konusunda özellikle bir şeyler konuşmam gerekirse, her zaman çok fazla baharatın lezzet getireceğini düşünürüz, ancak bu durum geçerli değildir. Bunu engellemek için de sürekli bahsettiğimiz, yukarıda da belirttiğimiz karar konusunda hareketler net bir şekilde yapılmalıdır.

Baharatlardan hareketle karabiberi…

Baharatlardan hareketle karabiberi ele alacak olursam, karabiber kararında kullanıldığı sürece çok yararlı ve birçok şeye iyi gelen bir baharattır. İyi geldiği şeyleri sıralamak gerekirse, en baştan yemeklerimize eşsiz bir lezzet katar. Bunun yanında sindirim konusunda yağlı ve hamurlu yiyeceklerin daha çabuk sindirilmesine sebep olur. İştah açar ki, iştah sorunu yaşayan birçok hastama bu yöntemi önerdikten sonra olumlu sonuç aldığımı gözlemlemiş bulunuyorum. Vücut ısısını soğuk günlerde dengede tutar, şeker hastalığı için başarılı bir dengeleyicidir. Enerji verir ve idrar yollarında yaşanan sorunlarda idrar sökücü olarak kullanılır.

Peki ya kötü bir…

Peki ya kötü bir yanı yok mu diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Elbette kararında kullanılmadığı noktada sorun yaratacak birçok özelliği vardır. Öncelikle damar sertliği gibi çok önemli konuda yüksek karabiber kullanımının kötü sonuçlar verdiğini hekimler olarak biliyoruz. Egzama üretimi konusunda da negatif etkisi olduğunu bildiğimiz için potansiyel hastalara bu tip önerilerde de bulunmayız.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz