Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Kamburluğu Nasıl Önleyebiliriz?

Kamburluk önleme konusunda, pek çok şey bilinir. Keza asıl önemli olan, kişilerin kambur mu yoksa dik durmadığını mı öğrenmekten geçiyor. Bu hususta bireylerin duruşunun düzeni kontrol edilir ise, bu konuda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de belirtilebilir.

 

Kamburluk Nedir?

Omurların ve omur ilik boşluklarının birbirini etkilemesi ve uygulanan yer çekimi basıncı sonrası yaşanan eğriliğin en öz ismidir kamburluk. Bu yüzden bireylerin bu konuda etkilenmemeleri çok önemlidir. Yapılması gerek ilk iş, kişinin kambur sınıfına girip girmediğini kestirmek olacaktır. Kişi kambur gibi görünüyordur lakin dik durmayı öğrenememiştir ve bu yüzden kendine eziyet ediyordur. Bu şekilde sunabileceğimiz pek çok neden bulunur iken, kamburluk konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan insanların da olmaması içten değil.

 

Ne Yapmalı?

Dik duruş korsesi olarak satışa sunulan tıbbi ürünlerden kullanılabilir. Bu ciddi bir artı kazandıracaktır vücuda lakin, dikkat edilmesi gereken temel seçenekler de bulunmaktadır. Medikal konusunda büyük bir yatırım olan dik duruş korsesi, bireyin kendini dik tutabilmesi için gerekli olan atılımları oluşturur ve daha dik bir zemine yayılan sırt omurlarının dengesini sağlar. Bu yüzden pek çok kişi tarafından tercih edilir. Lakin bu korsenin, günlük hayatta kullanılmasının dikkatli bir şekilde ele alması önerilir çoğu zaman. Keza insanlar, her zaman bu korseyi kullanır ise, bizzat omurlardaki kemikler zayıflayacak ve korsesiz daha zor bir hale gelecektir. Lakin gündüz bunu kullanıp gece daha dikkatli bir alıştırma ile geliştirilir ise kişi, daha sağlıklı bir şekilde kamburluk önlenebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. megri dedi ki:

  boyun kamburluğunu nasıl anlarız nasıl dik dururuz korsesiz

 2. Hali Yikama Ve Temizleme dedi ki:

  ne kadar uğraşsam da kambur duruyorum , işim gereği pc başındayım bütün gün bu etki eder mi sizce ?

  1. cansu dedi ki:

   Pc başındaysanız sandalyenizi degiştirmelisiniz bel destekleyecek sandalye kullanın bende pc başındayım ve sandalyem bel destekli oldugu için kambur durmuyorum yani sorun sandalyededir bi de sandalyede oturuş şeklinize baglıdır bellinizi sandalyeye yaslayarak oturunuz yardım olabilmişimdir inşallah.

Yorum Yaz