Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Gözümde Kanlanma Var Ne Yapabilirim?

Günlük yaşantımızın büyük bir bölümünü, şüphesiz ki çalışarak ve sürekli bir koşuşturmacanın içine dahil olarak geçiriyoruz. Bu süreçler bizleri bedensel olarak yormaya devam eder iken, ruhsal olarak da bazen büyük sıkıntılar çekebiliyoruz. Gözlerimizin dahi ağrıyışı ile işlerimize ara vermemiz gerekebiliyor. Sağlık konusunda önemli bir adım olan göz sağlığı, günümüzde büyük atılımlar ile daha da spesifik bir hale getiriliyor.

 

Göz Kanlanması Nedir?

Gözün beyaz bölgelerinin kırmızımsı bir tabaka rengine bürünmesi olayına göz kanlanması diyoruz. Gözün renkli kısımlarını ve göz kapağının çalışmasını etkileyen bir rahatsızlık olarak bilinen göz kanlanması, insanı gerçek anlamda yorabilmektedir. Gözün beyaz bölgesinde yayılarak daha da geniş bir tabakaya dağılan bu kanlanma, aslında yorgunluğun ve gözlerin dinlendirilmediğinin bir göstergesidir. İnsanoğlunun şüphesiz ki en özel organlarından birisi olan göz, çalışma şartlarına en çok maruz kalan organımız olarak bilinir. Fiziksel darbeler, alerji destekli durum şartları, bağımlılık yapıcı maddeler, uykusuzluk ve benzeri gibi pek çok etken göz kanlanması işlemini tetikleyebilmektedir. Bu kanlanmayı önlemek için, pek çok alternatif yol bulunuyor. Lakin önerilen işlemlerin başında gelen en sağlıklı yol, gözlerin belirli aralıklarda dinlendirilmesi ve sağlık çerçevelerince kullanılmasıdır.

 

Göz Kanlanmasını Tedavi Etmek İçin Ne Yapmalıyım?

Göz için üretilen özel damla yahut merhemlerden alabilirsiniz. Bunun için eczanenize yahut doktorunuza danışmanız yeterli olacaktır. Onun haricinde eski bir yöntem olarak bilinen soğuk çaya üst taraftan bakmak, gözünüzü dinlendiren sağlıklı bir yöntem olarak bilinmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yusuf izzettin yaman dedi ki:

    Gözüm sürekli kızarıyor, buna bağlı olarak sürekli ağrı oluşuyor, sabahları kalktığımda göz kapaklarını zorla açıyorum, göz kapaklarında uyuşma oluşuyor. Bunun için bir çok doktora gittim, gözümde hiçbir şeyin olmadığını söylediler ve her seferinde ilaç verdiler. ancak sorun hala devam ediyor. Gözün alt kısmı sürekli şişiyor, ağrı, kızarıklık hala devam ediyor. En son gittiğim doktor gözlük yazdı ama sorun yine devam ediyor. ne yapabilirim

Yorum Yaz