Hastalık Tedavisi, Şifalı Bitkiler, Sivilce Tedavisi

Göz Nezlesi Nedir, Nasıl Geçer ?

Göz Nezlesi Nedir ?

Göz nezlesi, beraberinde göz kızarıklarına, kaşıntıları, yanmalarına ve batmalara özellikle göz kapaklarının şişmesine neden olur. Göz nezlesinin bir çok farklı nedeni olabilir. Bakteriyel, alerjik veya viral bir durum sonucunda göz nezlesi olma ihtimali oldukça yüksek. Bu gibi durumlarda mutlaka doktorunuza başvurmanız ve muayene olmanız gerekmektedir ve doktorunuzun teşhisine göre size özel tedavi şekli uygulayacaktır.

 

 

 

 

 

Etrafımızdaki bir çok farklı nedenden dolayı göz nezlesi olabiliriz. En yüksek ihtimal mevsimlerin değişmesi ile birlikte havada uçuşan polenler ve tozlar sonucunda alerjik bir rahatsızlık olmuş olabilir. Bu gibi durumlara gözün tepki vermesi sonucu göz nezlesi olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda doktorunuza giderek muayene ve tedavi olmanız gerekir.

Bakteriyel enfeksiyonlar sonucunda da göz nezlesi olabilirsiniz. Bunlar etrafınızda bulunan kişilerden sizlere bulaşmış olan iltihaplardır. Antibiyotik kullanarak bu rahatsızlıktan kurtulabilir, mikropları ve bakterileri vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Göz nezlesi eğer bakteriyel ise bulaşıcı bir özelliği mevcuttur. Eğer bu rahatsızlığa yakalanırsanız mümkün olduğunda çevrenizdekilere de bulaştırmadan hastalıktan kurtulmaya özen göstermelisiniz.

Göz Nezlesi Nasıl Geçer  ?

Göz nezlesinin tedavisi için mutlaka doktorunuzun doğru bir teşhis koyması gereklidir. Yanlış bir teşhiste uygulanacak yanlış bir müdahale sonucunda gözlerinize oldukça ciddi zararlar verilebilir. Göz nezlesi için damla veya hap şeklinde uygulamalar ile tedavi olunabilir. Alerjik göz nezlesi, sürekli olarak mevsim normallerinin değişmesi durumunda tekrarlayabilir, herhangi bir endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Fakat bakteriyel ve viral göz nezlerinde vücut dirençleri düşer ve ilaç ile tedavi edilmesi gerekmektedir.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. tasıha..kızmaz dedi ki:

  eşim..meme..den..kemoterapi..gördü..şimdi..ışın..tedavisini..görüyor..ancak..gözlerinden..yaşlar..akıyoror..göz..nezlesi..gibi…bilgi..ve..önerilerinizi..rica..ediyoruz..saygılarımızla

 2. Aysel dedi ki:

  Selam ben 5ay önce arteziyan göz ameliyyatı olmuşum 1hafta olar ki,gözümün üst kapakı bir tarafdan şişmiş ve kızarmışdır sizce bu ne ola biler,gecici bir şeymidir?

  1. doktorbey dedi ki:

   Merhaba Aysel, Göz ameliyatından sonra muhakkak bu sorun için sizi ameliyat eden hekime müracaat ediniz. Ameliyat sonrası kontrolleri ve gözünüzdeki sorunu kendisi kolaylıkla teşhis edecektir. Ameliyat bölgesi gereği kadar temiz tutulmadıysa mikrop kapmış ya da iltihaplanmış olabilir.

 3. FATMA dedi ki:

  EŞİMİN GÖZÜ ORTALAMA 1 AYDIR KIZARIK VE ŞİŞ AYRICA ÇAPAKLANIYOR. GÖZ NEZLESİ TEŞHİSİ KOYULDU. GİTMEDİĞİ DOKTOR KALMADI. KULLANMADIĞI İLAÇDA KALMADI AMA HİÇBİR DEĞİŞME YOK. BAŞKA BİR SORUN OLABİLİR Mİ?

 4. cumali buluc dedi ki:

  İygunler bende goz nezlesi var iki senedir tadavi goruyyrum gitmedigim doktor kalmadi ama bir turlu kurtulamadim simdi ise gozum bulanik goruyor ne olur yardim edin

 5. songül dedi ki:

  Merhabalar sag gözüm şiştigi için doktora gitmiştim birşey yok diyip gönderdi altınıda geçince başka doktora gittim iltihap kapmış dedi yine gittim alerjik dedi daha sonra diger gözümün altına ve üstünede bulaştı en son dayanamayıp özele gittim arpacık çıkmış dedi şişligim 2 ay sonra indi ama kaşıntılar devam ediyor bakmazsam hemen şişmeye başlıyor gözüm doktorlara güvenemiyorum acaba arpacık degılde göz nezlesi olabilir miyim? Lütfen cevap yazın yanlış tedaviler yüzünden 2 aydır kurtulamıyorum

 6. seda sümertaş dedi ki:

  Merhaba babam göz nezlesi doktorlara gitti damla verdiler ama geçmedi bi turlu sonra başka bi doktora gitti ameliyat istediler göz kanallarini genişler içerlermiş ama ben pek guvenemiyorum sonra biseu olur diye korkuyorrum

Yorum Yaz